schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Maloja SalamM.

Zateplený dres s dlouhým rukávem je sice primárně záležitostí jara a podzimu, v kombinaci s vhodnou spodní, a především svrchní vrstvou je však ideální i pro zimní období. Funkce takzvané „mezivrstvy“ je v případě, že používáme vícero slabých vrstev namísto dvou silnějších, naprosto zásadní. Německá Maloja má ve své nabídce zateplených dlouhých dresů celou řadu, můžeme si vybírat v závislosti na praktických i designových prioritách. Dres s označením SalamM. 1/1, jejž samotná Maloja označuje dodatkem „jacket“, tedy bunda, je pak naprostou klasikou, a střihově jej ocení jak silničáři, tak i sportovně ladění bikeři.

Lehce zateplený materiál s velmi dobrou elasticitou a skvělou prodyšností je odpovědí na požadavek perfektní termoregulace a příjemného pocitu z nošení. Na omak velmi jemný vnitřní počes je skutečně k pokožce doslova sametový, pakliže jako podklad použijeme funkční triko pouze s krátkým rukávem. Velikost M pak dokonale padne i více jak 180 cm vysokému jezdci s vyšvihanější postavou. Němci zkrátka drží velikostní odstupňování tak, jak jsme z našich zeměpisných šířek a délek zvyklí a na rozdíl od produkce z Apeninského poloostrova se zde dá skutečně při výběru spolehnout na běžné očíslování velikostí. S tím souvisí nejen adekvátní délka střihu trupu, ale především značně dimenzovaná délka rukávů, které ani při výraznějším předklonu neodhalí zápěstí. Maximálně nám vyhovovala i šířka, a především výška límce. Celkový střih je však spíše upnutější, a pokud jsme psali o tom, že dres ocení i bikeři, tak ano, ale jen ti s vyloženě sportovní postavou.

 

Z hlediska zpracování není dresu co vytknout, týká se to jak provedení švů, tak i předního zipu s horní „garáží“ či skutečně funkčního spodního protiskluzového olemování. Jako velmi praktické se ukázaly zadní kapsy se zapínáním na zip a s hodně nadprůměrným vnitřním objemem.

Cena dresu 3090 korun je vyšší, ovšem v případě značky Maloja jsou uživatelé tento fakt většinou ochotni tolerovat. Dres SalamM. 1/1 je nabízen v pěti barevných kombinacích.

(kad)

 

 

datum: 26.05.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign