katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Maloja SalamM.

Zateplený dres s dlouhým rukávem je sice primárně záležitostí jara a podzimu, v kombinaci s vhodnou spodní, a především svrchní vrstvou je však ideální i pro zimní období. Funkce takzvané „mezivrstvy“ je v případě, že používáme vícero slabých vrstev namísto dvou silnějších, naprosto zásadní. Německá Maloja má ve své nabídce zateplených dlouhých dresů celou řadu, můžeme si vybírat v závislosti na praktických i designových prioritách. Dres s označením SalamM. 1/1, jejž samotná Maloja označuje dodatkem „jacket“, tedy bunda, je pak naprostou klasikou, a střihově jej ocení jak silničáři, tak i sportovně ladění bikeři.

Lehce zateplený materiál s velmi dobrou elasticitou a skvělou prodyšností je odpovědí na požadavek perfektní termoregulace a příjemného pocitu z nošení. Na omak velmi jemný vnitřní počes je skutečně k pokožce doslova sametový, pakliže jako podklad použijeme funkční triko pouze s krátkým rukávem. Velikost M pak dokonale padne i více jak 180 cm vysokému jezdci s vyšvihanější postavou. Němci zkrátka drží velikostní odstupňování tak, jak jsme z našich zeměpisných šířek a délek zvyklí a na rozdíl od produkce z Apeninského poloostrova se zde dá skutečně při výběru spolehnout na běžné očíslování velikostí. S tím souvisí nejen adekvátní délka střihu trupu, ale především značně dimenzovaná délka rukávů, které ani při výraznějším předklonu neodhalí zápěstí. Maximálně nám vyhovovala i šířka, a především výška límce. Celkový střih je však spíše upnutější, a pokud jsme psali o tom, že dres ocení i bikeři, tak ano, ale jen ti s vyloženě sportovní postavou.

 

Z hlediska zpracování není dresu co vytknout, týká se to jak provedení švů, tak i předního zipu s horní „garáží“ či skutečně funkčního spodního protiskluzového olemování. Jako velmi praktické se ukázaly zadní kapsy se zapínáním na zip a s hodně nadprůměrným vnitřním objemem.

Cena dresu 3090 korun je vyšší, ovšem v případě značky Maloja jsou uživatelé tento fakt většinou ochotni tolerovat. Dres SalamM. 1/1 je nabízen v pěti barevných kombinacích.

(kad)

 

 

datum: 26.05.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign