schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Maloja MuntacM.

Zima se pomalu blíží a v našem šatníku se opět dostávají do popředí membránové materiály, ať už u bund, kalhot či doplňků. Pokud však chceme i po sezóně trénovat či najíždět kilometry v trochu svižnějším tempu, nebude ideální zvolit zbytečně vysokou gramáž membránových materiálů. Jejich schopnost dokonalé izolace od větru a studeného vzduchu je totiž sama o sobě zárukou komfortu, takže zbytečná termoizolační schopnost zajištěná silnějším materiálem nemusí být při teplotách mezi pěti a deseti stupni vyloženě žádoucí. A přesně pro uvedené teplotní rozmezí sahající možná až k nějakým patnácti stupňům je určena bunda MuntacM. německé značky Maloja.

Membránový materiál StormShell je použitý na celém předním dílu, dále na bočních svislých panelech a také na horní čtvrtině zad. Naopak spodní část zádového dílu je ze „superroubaix“ s názvem MitiTech Thermal a z téhož materiálu jsou rovněž rukávy. V reálu proto bunda nabídne jak ochranu před chladným vzduchem, tak i více než dostatečnou ventilaci, zaručenou prodyšností. Trup je při jízdě skutečně dokonale izolován před dotěrným chladem a dokonce i vodou. Absence membrány na rukávech je pak výhodou spíše při bikovém použití, kdy bunda i při jízdě vyšší intenzitou lépe „dýchá“, což se hodí rovněž na běžkách. Na druhou stranu, pro silniční cyklistiku a teploty pod deseti stupni by se již membránový díl na přední (horní) části rukávu přece jen hodil. Proto bundu doporučíme na silnici při teplotách nad deset stupňů, a pro MTB naopak i při výrazně nižších.

Jak jsme si u německé značky navykli, zpracování je prvotřídní a stejnou kvalitou disponují i použité materiály. Ty vsadily na příjemnou elasticitu, byť v případě membrány nelze s pružností ve více směrech většinou počítat. Vyhovoval nám střih, jenž byl na pomezí univerzálního a závodního, takže třeba rukávy výborně kopírují ruce. Vhodně tvarovaný je rovněž límec, který ani ve větrném počasí díky své výšce nenechá krk ofouknout. V těchto detailech už je Maloja tradičně silná a podobně kvalitní jsou třeba i použité zipy. Vpředu nalezneme náprsní kapsu, vzadu pak kapsy schází, takže je bunda koncipována spíše jako univerzální než ryze cyklistická. Střihu jako takovému však není co vytknout - jak v ramenou, tak i v pase seděla bunda dokonale, přičemž spodní lem je vybaven ještě stahováním.

Cena bundy Maloja MuntacM. je 4340 korun. V nabídce jsou tři barevné varianty ve velikostech S až XXL.

(kad)

 

 

datum: 05.01.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign