Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Maloja MuntacM.

Zima se pomalu blíží a v našem šatníku se opět dostávají do popředí membránové materiály, ať už u bund, kalhot či doplňků. Pokud však chceme i po sezóně trénovat či najíždět kilometry v trochu svižnějším tempu, nebude ideální zvolit zbytečně vysokou gramáž membránových materiálů. Jejich schopnost dokonalé izolace od větru a studeného vzduchu je totiž sama o sobě zárukou komfortu, takže zbytečná termoizolační schopnost zajištěná silnějším materiálem nemusí být při teplotách mezi pěti a deseti stupni vyloženě žádoucí. A přesně pro uvedené teplotní rozmezí sahající možná až k nějakým patnácti stupňům je určena bunda MuntacM. německé značky Maloja.

Membránový materiál StormShell je použitý na celém předním dílu, dále na bočních svislých panelech a také na horní čtvrtině zad. Naopak spodní část zádového dílu je ze „superroubaix“ s názvem MitiTech Thermal a z téhož materiálu jsou rovněž rukávy. V reálu proto bunda nabídne jak ochranu před chladným vzduchem, tak i více než dostatečnou ventilaci, zaručenou prodyšností. Trup je při jízdě skutečně dokonale izolován před dotěrným chladem a dokonce i vodou. Absence membrány na rukávech je pak výhodou spíše při bikovém použití, kdy bunda i při jízdě vyšší intenzitou lépe „dýchá“, což se hodí rovněž na běžkách. Na druhou stranu, pro silniční cyklistiku a teploty pod deseti stupni by se již membránový díl na přední (horní) části rukávu přece jen hodil. Proto bundu doporučíme na silnici při teplotách nad deset stupňů, a pro MTB naopak i při výrazně nižších.

Jak jsme si u německé značky navykli, zpracování je prvotřídní a stejnou kvalitou disponují i použité materiály. Ty vsadily na příjemnou elasticitu, byť v případě membrány nelze s pružností ve více směrech většinou počítat. Vyhovoval nám střih, jenž byl na pomezí univerzálního a závodního, takže třeba rukávy výborně kopírují ruce. Vhodně tvarovaný je rovněž límec, který ani ve větrném počasí díky své výšce nenechá krk ofouknout. V těchto detailech už je Maloja tradičně silná a podobně kvalitní jsou třeba i použité zipy. Vpředu nalezneme náprsní kapsu, vzadu pak kapsy schází, takže je bunda koncipována spíše jako univerzální než ryze cyklistická. Střihu jako takovému však není co vytknout - jak v ramenou, tak i v pase seděla bunda dokonale, přičemž spodní lem je vybaven ještě stahováním.

Cena bundy Maloja MuntacM. je 4340 korun. V nabídce jsou tři barevné varianty ve velikostech S až XXL.

(kad)

 

 

datum: 05.01.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign