deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Malá a dost dobrá

Mini kombinace

Miniaturní hustilka RavX Master X Mini kombinuje klasickou jednopístovou hustilku s dvojicí bombiček na stlačený CO2, takže nabídne jak rychlost, tak jistotu, že nahustíme při dalším defektu i bez bombiček.

Hustilka má 170 mm dlouhé duralové tělo a kromě plastového zajišťovacího šroubu vzduchové komory a plastového zakončení pístnice jsou všechny prvky z duralu. Hlavice má koncovku na galuskový ventilek a zároveň na čelní straně závit pro montáž bombičky. Bombičku lze jednoduše našroubovat do závitu, aniž by došlo k nechtěnému úniku tlaku. K tomu dojde, jakmile stlačíme hlavici k tělu hustilky, v čemž nám klade odpor pružina. Navíc je přes tělo hustilky navlečený duralový válec, jehož posunutím se hlavice na ventilek blokuje proti nechtěnému stlačení, a tudíž úniku CO2 z napíchnuté bombičky. Zajištěnou hlavici tedy nasadíme na ventilek, odjistíme posunutím válce a zatlačením proti ráfku jednoduše nahustíme duši. Samozřejmě, že kapacita 16g bombičky nevytvoří dostatečný tlak pro široké bikové pláště, takže pro šíři 2,25 jsme museli nasadit ještě druhou bombičku, z níž nám trochu zbylo, anebo jsme mohli dofoukat ručně. Vzhledem k malému objemu vzduchové komory je klasické huštění vhodné spíše pro silniční kola, biker se dost zapotí. Hustilka sice funguje precizně a hlavice se nám na ventilku i přes absenci zajišťovacího mechanismu neuvolňovala, ale přece jen to trochu času zabere. Trojice hruběji odfrézovaných pásků na rukojeti pístnice nabídla jistější úchop, ovšem pozor, rukojeť je pouze navlečená na plastovém zakončení pístnice. Je třeba opřít konec pístnice při práci částečně do dlaně, abychom rychlejšími pohyby rukojeť postupně z plastu nestáhli. Díky délce hustilky je ale tento úchop tak nějak přirozený, takže si na to uživatel rychle zvykne. Hmotnost hustilky bez bombiček je 77 gramů, komplet s držákem na rám a dvojicí 16g bombiček váží 207 gramů, jeho cena je pak 750 korun. Výhodou systému je možnost huštění bombičkou, aniž by ji bylo nutné přidržovat, takže se není třeba obávat mrazivé náplně a omrzlého pláště bombičky po nahuštění. Výkon samotné hustilky sice není vysoký, ale na druhou stranu dvojice bombiček zaručí dostatečný tlak i pro devětadvacítku a možnost předhuštění nebo dohuštění klasického bikového pláště po použití pouze jedné bombičky je rovněž určitou jistotou.  

(už)

datum: 13.05.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign