Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Lyže na kolo

Snowbike za pár korun

Český výrobce posilovacích strojů Gigantic připravil pro jezdce, kteří by chtěli prašan brázdit na snowbiku, set lyží, které lze namontovat přímo na kolo. Základem jsou dvě krátké a široké lyže Sporten s unašeči buď z oceli, nebo z duralu. Ty se namontují místo nábojů do vidlice a do patek zadní stavby. Na výběr jsou různé průměry pro uchycení jak na rychloupínák, tak i pro pevné osy.

erik

Oproti mohutnému snowbiku tak jezdec nejen ušetří hmotnost i finance, ale hlavně jezdí na svém kole, jehož ovládání dokonale zná. Zároveň tak má i příležitost se naučit kolo krotit na zcela jiném, nestabilním a kluzkém povrchu, což se pak v sezóně jistě hodí v mokru a blátě.

Nemusíme však jistě podotýkat, že stroj nemá brzdy, takže se na něm brzdí podobně jako na lyžích – do boku, což chce cvik. Proto není vhodné hned na první jízdu lézt na černou sjezdovku. Využití služeb chráničů také není od věci, protože ačkoliv se padá do měkkého sněhu, namlátit nám může právě kolo.

Levnější varianta s ocelovými unašeči stojí 5390 Kč, dražší verze s upínacím systémem z duralu pak přijde na 6590 Kč a set si lze pro odpovídající kombinaci rozměrů os nábojů objednat na http://www.maniacbike.cz/snowbike.html

snow

(mig)

datum: 03.02.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign