Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxusní zvonek Lezyne

Luxusně pojaté miniaturní zvonky se staly módním doplňkem kola, a to nejen městského. Takže ať už provozujete stylový cruiser, elektrokolo či sedmikilovou závodní karbonovou silničku, zcela jistě si tuto drobnost musíte pořídit – nejen kvůli bezpečnosti, ale hlavně abyste byli IN! Svou variaci na dané téma připravila také americká značka Lezyne, a to hned ve dvou různých provedeních (Classic Brass Bell a Classic Shallow Brass Bell), lišících se tvarem a šířkou zvonku samotného, přičemž zatím je k mání pouze zlatě anodizovaná nebo černá verze.

Konstrukce je miniaturní, takže zvonek rozhodně nebude na řídítkách jakkoli překážet a nejspíš se na většině kol vejde i do úzké mezery mezi gripem a brzdovou pákou. Ostatně právě z toho důvodu má duralový držák právě takový tvar, jaký má. Stejně tak hmotnost je zcela zanedbatelná a nikdo se už nemůže vymlouvat, proč na svém kole, s nímž se pohybuje po městě či cyklostezkách, nemá zvonek. Vlastně jedna výmluva by zde mohla být, a sice cena – 390 korun je za tak maličký předmět dost, ale za stylovost se platí, zvlášť pochází-li od luxusní značky.

Samotný zvukový projev zvonku je svou silou až nečekaný, takovou pronikavost vyluzovaného tónu čeká od malého zlatého „hříbečku“ málokdo. Konstrukce zvonku je jednoduchá a téměř nezničitelná. Frézovaná hliníková slitina a maličká duralová páčka na pružince, celokovové provedení je určitě výhodou. Stejně tak snadné uchycení pomocí gumových O-kroužků, které jsou u zvonku přiloženy ve čtyřech kusech s dvěma různými průměry. Tak jako tak se podobný typ luxusního zvonečku jistě stane oblíbeným a stylovým dárkem pro drahou (cyklistickou) polovičku.

(kad)

datum: 13.01.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign