deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxusní upínáky FRM

Velmi luxusní upínáky

Rychloupínáky jsou jedním z nejčastějších komponentů, které majitel kola vymění za lehčí nebo dražší provedení, kvůli „otunění“ svého miláčka. Přestože jsou provedení s tenkým táhlem dost často o poznání méně tuhá a obzvláště přední vidlici na torzní tuhosti moc nepřidají, jsou na drahých strojích k vidění stále častěji.

Rychloupínáky FRM Task Team patří ale k těm, které jsou svým provedením tak trochu výjimečné. V první řadě spadají svojí cenou 1450 korun za pár mezi luxusní kousky a v druhé jim pak nelze kromě perfektního designu upřít určitou výjimečnost díky výraznější tuhosti proti lehkým verzím s tenkou titanovou osou. Základem je totiž silná duralová osa, která je v prostřední části zeslabovaná kvůli odlehčení. Táhlo je vyměnitelné a využívá kombinaci kulového čepu hlavy a lůžka z pevného plastu. Kompatibilita upínáků je se standardními předními a zadními náboji s osou uzpůsobenou pro jejich průměr táhel 9 a 10 mm. Díky tomuto systému, podobně jako u upínáků DT Swiss, je nárůstem průměru osy zaručeno tuhé spojení náboje s rámem a vidlicí. Hmotnost upínáků je přitom 33 a 39 gramů pro přední a zadní kousek. Pokud tedy vlastníte odpovídající náboje a chcete poladit svůj bike zrovna v této partii, máte možnost pořídit rychloupínáky v pěti barevných provedeních táhla, vždy v kombinaci s černě eloxovanou maticí.

frm_upinaky_male

(už)

datum: 14.10.12 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign