Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxusní úchop, Ciclovation (test)

Značka Ciclovation zatím ve světě cyklistiky patří mezi ty méně profláklé, nabízí však jedny z nejlepších silničních omotávek na trhu. Alespoň taková je naše zkušenost, neboť jsme s omotávkou této značky absolvovali mnoho tréninkových kilometrů a z hlediska komfortu úchopu se jedná o nejvyšší ligu. Co může být na „obyčejné“ omotávce tak zásadního, ptáte se? V případě Ciclovation se podařilo namíchat ideální poměr mezi schopností pohlcování rázů, přilnavostí úchopu, tvarovou přizpůsobivostí a životností. Svůj nemalý díl na naší spokojenosti má jistě také snadná instalace omotávky, jež svou elasticitou patří k těm nejpřátelštějším. Pokud někdy mechanik bojoval s méně poddajnou omotávkou, jistě ví, o čem je řeč.

 

Sortiment značky Ciclovation na náš trh dodává společnost Vokolek Import a v nabídce najdeme širokou škálu omotávek nejen z hlediska barevného spektra, ale i materiálově či provedením povrchu. Trojice modelů Premium, Advanced a Basic se od sebe liší strukturou materiálu, všechny ale kladou společný důraz na absorpci rázů a maximálně protiskluzový povrch Anti-Slip, který oceníme třeba i při jízdě bez rukavic. Námi zkoušená verze Premium Silicon s cenovkou 790 korun vsadila na jemnou profilaci svrchní vrstvy, ještě zvyšující pocit z pevného úchopu, na němž se podílí také příměs silikonu v základním materiálu. Výška průřezu omotávky 2,6 milimetru se zdá být ideálem pro kombinaci citlivého spojení s řídítky a komfortu, který maximálně docení například cyklokrosaři nebo domácí silničáři – jako by u Ciclovation dobře znali stav českých vozovek. Omotávka se navíc velmi dobře udržuje, takže bílá byla po mnoha stech kilometrech ve stejné barvě jako na začátku.

Omotávka řady Premium Silicon je nabízena v šesti barvách, další modely jsou však vyráběny třeba v deseti nebo i dvanácti odstínech. Nejluxusnější verzi můžeme zvolit také s velmi realistickým 3D karbonovým protiskluzovým dekorem, model Advanced pak rovněž s hodně příjemnou sametovou či dokonce „koženou“ svrchní vrstvou, a to i v kombinovaném designu přecházejícím z černé do efektní zlaté nebo stříbrné reflexní. Stačí si vybrat.

(kad)

 

 

datum: 30.03.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign