deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxusní silniční úchop - Supacaz

KalifornskýSupacazje dobře známý především bikerům, díky svým pověstným gripům, ovšem podobně luxusní úchop dokáže nabídnout i silničářům. Z nabídky značky jsme si vybrali do testu trojici omotávek, abychom zjistili, v čem spočívá kouzlo jejího renomé a proč je vozí tolik profi-stájí, včetně mistrů světa.

Prvním zkoušeným zástupcem se stal asi nejpopulárnější model Super Sticky Kush, vynikající poměrně výraznou výškou profilu (3 mm), dokonale tlumícího otřesy od nekvalitního asfaltu. Současně však profil omotávky sestávající z trojice základních vrstev nezpůsobuje příliš „boulovaté“ namotání na řídítka, na nichž po instalaci působí celistvě, na rozdíl od některých, podobně komfortně zaměřených konkurentů. Měkčená PU pěna je skvěle funkční a stejně příjemná je i svrchní vrstva, s níž jsou v kontaktu naše ruce. Gelový povrch, narušený jen tenkými žilkami vytvářejícími jemnou grafiku s logem značky, je ideálně protiskluzový a především velmi příjemný, ať už se držíme v rukavicích, či v letních horkách bez nich. Příkladná je i jeho neklouzavost za mokra. Navíc také životnost povrchu se jevila, alespoň během našeho testu, jako výrazně nadstandardní, a výrobce avizuje vysokou odolnost vůči UV záření a potu.

Dalším zkoušeným modelem se stala dvoubarevná varianta Super Sticky Kush, odpovídající předchozímu provedení jak svým 3mm profilem a schopností tlumit otřesy, tak silikonovým povrchem, a tudíž i nabízeným jistým úchopem a komfortem. Každopádně dvoubarevné provedení je primárně designovou záležitostí, s jejíž pomocí si doladíme vzhled našeho kola. Barevný přechod je spočítán tak, aby nám při instalaci vyšel přibližně do výšky brzdových/řadicích pák. Napojení barev je řešeno šikmým přechodem bez znatelného výstupku a s plnou elasticitou omotávky i v této partii.

Posledním testovaným zástupcem silničních omotávek Supacaz se stal model s označením Suave Tape s dodatkem Midnite Glow. Tento model se od předchozí dvojice celkem výrazně odlišuje svým profilem, povrchem, ale třeba i zdánlivým detailem, který má ale důležitý bezpečnostní přínos. Příměs fluorescenční barvy se totiž postará o zajímavý efekt, kdy ve tmě omotávka září – jak jsme ale neznačili, nešlo zde o efekt, ale právě o zvýšenou bezpečnost. Výška profilu z PU pěny je zdánlivě o něco nižší nežli u výše testované dvojice, ovšem i tak je výsledná schopnost tlumit otřesy stále více než dostatečná. Neklouzavý povrch v tomto případě působí méně uměle než u dnes populárních modelů se silikonovým potahem, byť trpí přece jen o něco většími sklony k ušpinění. Každopádně držení řídítek je opravdu hodně příjemné, a proto právě model Suave Tape upřednostňuje nemalé procento špičkových závodníků, zdaleka nejen těch podporovaných značkou Supacaz.

Všechny zkoušené modely omotávek Supacaz se předvedly v nejlepším světle také snadnou instalací, vyplývající z velmi dobré elasticity a ideálně lepivého středového pásku. Příjemně se pracovalo i se samolepkou určenou pro zajištění horního konce na řídítkách, byť osobně stejně používáme klasickou lepicí pásku a tu originální instalujeme na samotný závěr, jakožto pohledovou vrstvu. Luxusně zpracované jsou také zátky do řídítek, konstrukčně shodné pro všechny modely Supacaz, ovšem svým odstínem ladící s konkrétní omotávkou. Hliníková krytka s logem značky je doplněná o roztahovací plastovou zátku s centrálním šroubkem, prostě zakončení řídítek v duchu celkově luxusního renomé Supacaz. Logo zde představuje krystal, opakující se v plastické podobě na povrchu všech omotávek.

V nabídce je nepřeberná škála barevných variant i provedení použité grafiky. Ceny jednotlivých testovaných modelů odpovídají luxusnímu provedení omotávek, a pohybují se od 849 do 899 korun. Sagan a jemu podobní borci by ovšem asi nevozili nic laciného...

(kad)

datum: 28.03.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign