deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxusní Ortlieb

Cyklistické brašny by těžko mohl někdo považovat za luxusní doplněk, většinou si představíme vousatého upoceného cestovatele, který na svém zaprášeném kole veze v brašnách věci pro přežití a jejich design mu je úplně fuk. Hlavní je především jejich funkčnost, odolnost a objem. Jenže ne každý cyklista je cestovatel a ne každá brašna je vhodná pro náročné putování.

Současnost přeje městským a výletním kolům či stylovkám pro každodenní dojíždění, jejichž majitelé dnes nekupují standardní doplňky, ale každý kousek podléhá určitým módním stylům. I městská kola prostě mají svoji samostatnou kategorii a výrobky řady „urban“ se to začíná hemžit i u mnohých tradičních výrobců, a třeba řídítkové brašny nahrazují různé stylové košíky či kabelková provedení.

Německá značka Ortlieb je pro většinu synonymem těch nejodolnějších vodotěsných brašen, a právě její produkty jsou často k vidění na kolech nejextrémnějších cestovatelů. Na druhou stranu, ani Ortlieb se nehodlá připravit o kousek koláče z urban vlny a tak má v nabídce produkty nejnovější řady Urban Line i pro stylové dojížděče a výletníky. Jejich řídítková brašna Ortlieb Barista je na první pohled klasickou unisex kabelkou přes rameno, jejíž stylový design kombinující hrubou tkaninu Cordura s bavlnou a koženými doplňky by neurazil ani toho nejstylovějšího „vousáče“ vyznávajícího při brouzdání ulicemi v teniskách stažených do klipsen festky ty nejmodernější trendy. 

Brašna s tvarem čtverce o stranách 30 x 33 cm je jen 10 cm hluboká se zavíráním jednoduchým horním víkem na dva magnety. Vstup do vnitřních prostor s členěním pro tužky či telefon je pohodlný, ale větší notebook tam nenacpete, je to prostě stylová kabelka na peněženku, mobil, svačinu a nějaké drobnosti. Přes rameno ji pověsíte za nastavitelný látkový popruh, chycený do kožených poutek ocelovými karabinami, takže pokud ji budete jen chtít vozit na kole a nosit v ruce, postačí k tomu poutko nad plastovým držákem a popruh můžete oddělat. Na hmotnost se tady nehraje, i když 795 gramů není včetně držáku na řídítka zase tak moc.

Kombinace městské módy a cyklistiky je zajištěna vnitřní plastovou výztuhou stěny, na níž je plastový úchyt systému Ultimate6 pro držák na řídítka, kompatibilní i s brašnami Rixen&Kaul. Držák se k řídítkům celkem pracně připevní pomocí speciálního stahovacího lanka, takže po zajištění kolem představce spolehlivě celek udrží. Brašnu stačí do držáku zavléknout a zacvaknout, proti nenechavcům lze navíc spoj pojistit zámkem na klíč. Za jízdy toto spojení drží bez nějakého omezení, ale samozřejmě nemůžete uvnitř převážet čtyři kila nákladu. Za xxx korun by určitě byla škoda, aby se uvnitř téhle stylovky rozlilo třeba mléko, byť je voděodolná.

(už)

datum: 23.09.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign