Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxusní návleky

Návleky RH+ Dynamic

Pojem „luxusní“ by se dal jednoduše přiřadit k celé kolekci italské značky RH+, po stránce kombinace špičkových materiálů, propracovaného střihu i nepřehlédnutelných designů jde skutečně o naprostou špičku. Naším testem tentokrát prošly silniční návleky na tretry, konkrétně model Dynamic. Ten je nabízen buďto v atraktivní černo-bílé kombinaci, nebo v podstatně praktičtější černé verzi.

Návleky RH+ Dynamic

Základem návleků se stal vysoce elastický membránový materiál TechIndex. Pro něj je charakteristická pružnost ve všech směrech, přičemž příčná elasticita je ve srovnání s jinými podobnými textiliemi naprosto bezkonkurenční.

Střih vsadil na vyšší provedení sahající výrazně nad kotník. Sesazení z většího množství panelů spojených atraktivními plochými švy pak ještě navyšuje ideální tvarové přizpůsobení noze i tretře. Obepnutí je v tomto případě skutečně dokonalé. Pochvalu zasluhuje také celková šířka zadního svislého dílu, horní olemování je také zcela adekvátně široké. Bezproblémové je současně i natažení přes tretru, dlouhý zip a pružnost návleku jsou v tomto ohledu nespornou výhodou. Umístění zipu z vnitřní strany kotníku pak v kombinaci s jeho nepromokavou úpravou předchází nežádoucímu rozepínání a současně poskytuje celou zadní část návleku reflexním prvkům, které nescházejí ani zboku a na nártu, kde tvoří decentní konturové logo. Spodní část návleku samozřejmě odpovídá silničnímu určení, nalezneme zde tedy rozměrný otvor pro kufr vpředu a menší otvor na patě. Špičku a středovou část spodního dílu tvoří velice pevná tkanina s kevlarovými vlákny a nepromokavou úpravou.

Návleky RH+ Dynamic

Z hlediska míry zateplení se v případě testovaných návleků nedá hovořit jako o nějakých drtičích mrazu, jsou určeny spíše do plusových teplot, nicméně pro uplynulý prosinec a následný začátek ledna 2013 byly naprosto ideálními společníky. Jinak se ke slovu dostanou spíše na jaře a na podzim, spodní hranice pro jejich komfortní použití leží podle našich zkušeností přibližně okolo pěti stupňů nad nulou.

Cena 1090 korun odráží nadstandardní provedení návleků RH+ Dynamic.

(kad)

 

Plusy: elasticita materiálu, usazení na noze, výška střihu, reflexe

Minusy: pouze do plusových teplot

datum: 01.03.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign