Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Luxusní Momentový klíč

Jen málokdo by čekal, že do téhle rubriky zařadíme nářadí, ano čtete správně, nářadí. Ovšem ne ledajaké, nečekejte pozlacený imbus nebo nýtovač s mahagonovou rukojetí, ačkoliv pár luxusně vyhlížejících nýtovačů už jsme také viděli. Jde o momentový klíč. Zklamání, zvědavost, rozhořčení nebo posměšný úšklebek? Možná že lze všechno tohle právě nyní vyčíst z vaší čtenářské tváře, ale snad nám dáte zapravdu podle fotky i popisu, že takhle by obyčejný „momenťák“ nejspíš nevypadal.

Ve švýcarském Luganu sídlící firma Effetto Mariposa je známá hlavně svým tmelem proti defektu, jehož hlavní vlastností je schopnost v plášti napěnit a tím pokrýt kompletně vnitřní stěny. Jenže v Itálii si nechává vyrábět i momentový klíč, který nejen že stojí 3779 korun, ale díky luxusnímu balení i zpracování je to opravdu dokonale provedený kousek.

Momentový klíč Giustaforza II 2-16 Deluxe je díky svému štíhlému tělu s délkou pouze 160 mm velice elegantním kouskem. Ocelové tělo ukrývá nastavovací mechanismus dotahovacího momentu v rozmezí 2-16 Nm, přičemž přesnost dotahování s tolerancí 4 % výrobce zaručuje až pro pět tisíc cyklů, tedy cvaknutí pojistného mechanismu hlavice. Potom si lze nechat v laboratořích v Luganu za padesát švýcarských franků přístroj překalibrovat. Tedy plus ještě náklady na poštovné. Při povolování šroubů pak klíč pracuje s přesností 40 %.

Abychom ale nepředbíhali, balení v papírovém dárkovém tubusu už na pohled svědčí o dobrém vkusu, uvnitř najdeme srolovaný černý obal s rudou vnitřní částí, která v kapsičkách ukrývá jak samotný klíč, tak 100mm nástavce 4 a 5mm imbusu, stejně dlouhý torx T25 a nástavec s oříškem. Ten je pro pro bity plochého i křížového šroubováku, torxů T10, 15, 20, 30 a imbusů 2, 2.5, 3, a 6 mm, které jsou v plastovém držáku. Všechny nástroje lze jednoduše nasadit do malé kulaté hlavice klíče a na opačném konci pak stačí kolečkem nastavit požadovaný dotahovací moment, jenž se zobrazí na stupnici v těle klíče.

 

Díky drobnému tvaru a hmotnosti klíče pouhých 162 gramů se s ním velice snadno a přesně manipuluje a lze se dostat i do hůře přístupných míst, třeba u čepů odpružení. Nízká hmotnost zaručuje skvělý cit v ruce, takže to není jako s velkým a těžkým klíčem, který některé šrouby dotáhne skoro jen vlastní vahou. Při překonání nastavené hodnoty hlavice jednoduše klikne a o tři stupně se vychýlí do strany, takže upozorní na požadovanou sílu dotažení. Výrobce ještě dodává i červeně eloxovanou verzi PRO, která má hlavici již vybavenou volnoběžkou a je ve stejném balení za cenu 3855 korun. Tedy nic obyčejného, rovnou další luxusní kousek.

(už)

datum: 21.05.17 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign