Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxusní Lezyne (test)

U americké značky Lezyne jsme si zvykli, že její produkty jsou bezmála uměleckými díly a že i v případě zdánlivě běžných cyklodoplňků lze řešit veškeré detaily s maximalistickým přístupem. Takže i minihustilka může být celá z karbonu a díky zanedbatelné hmotnosti uspokojí i notorické gramhoniče. Přesně to je případ testovaného modelu Carbon Lite HP, u nějž již cenovka 1390 korun informuje o tom, že máme co do činění s něčím opravdu extra. Kombinace pleteniny uhlíkových vláken s CNC obráběnými hliníkovými díly je opravdu exkluzivní.

Délka těla 170 milimetrů je ideálem v případě, chceme-li hustilku vozit v kapse dresu, kde o ní díky osmdesáti gramům hmotnosti ani nevíme. Vnější plášť i rukojeť jsou vyrobeny z kompozitu s označením MCT, poměrně masivně působící pístnice je z bezbarvě anodizovaného leštěného hliníku, z nějž jsou také veškeré koncové díly. Zásadním prvkem je zde hadička standardně zasunutá v pístnici a zašroubovaná v hlavici rukojeti. Po jejím vyjmutí ji našroubujeme na spodní konec hustilky a vše je připraveno k použití. Důležité jsou koncovky této hadičky, opět duralové a dokonale opracované. Každý z konců systému Twin Chuck je uzpůsoben pro odlišný typ ventilku a v závislosti na konkrétním z nich šroubujeme hadičku na hustilku jedním či druhým koncem. Tento systém je z našeho pohledu ideální, neboť odpadá zbytečně složitá a těžká univerzální hlavice, přičemž koncovky hadičky nabízejí dokonalé utěsnění spoje s ventilkem. Chytrým řešením je také přítomnost odpouštěcího ABS ventilu – prakticky identického, jaký jsme zvyklí vídat na pumpičkách pro vzduchové jednotky odpružení.

 

Dvojice písmen HP (High Pressure) v názvu modelu jasně informuje, že máme co do činění s vysokotlakou hustilkou primárně koncipovanou pro silniční kola. Tím pádem by si měla poradit s tlaky o hodnotách přes 120 psi, což v reálu zvládá s přehledem. Deset barů by asi bylo přece jen moc, ale oněch 120 psi i trochu více je celkem bez problémů a bez nadstandardní síly dosažitelných. V případě MTB použití je sice nutné počítat s trochu delším časem k nahuštění na provozní tlak, ale rozhodně se hustilka ani na biku neztratí. Nejvíce nás překvapila pocitová odolnost celé hustilky, jejího těla, pístnice i hadičky. Od takto lehkého doplňku jsme čekali, že bude po funkční stránce působit přece jen „nouzověji“, my bychom se však nebáli s touto karbonovou hustilkou dofukovat kolo třeba i denně. U Lezyne zkrátka dělají vše pro co nejdelší životnost svých produktů, a to i u těch, u nichž by měl uživatel tendence dávat je spíše do vitrínky nežli do kapsy dresu před vyjížďkou.

(kad)

 

datum: 21.02.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign