Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Luxus za hubičku

Přilba Author Impresa

Nový top model mezi přilbami domácí značky Author nese název Impresa a nebojíme se jej i přes hodně příznivou cenovku 1995 korun zařadit do kategorie čistě závodních. Ve své cenové kategorii bude totiž jen těžko hledat konkurenci a z hlediska zpracování, použitých technologií i většiny parametrů je impresa srovnatelná spíše s dvojnásobně dražšími modely zvučných značek.

Absence štítku sice evokuje spíše silniční použití, nicméně fakt, že poměrně velké procento sportovních a závodních XC jezdců štítek ve finále stejně odkládá, hovoří o značné univerzalitě novinky. Hmotnost 259 gramů je průměrnou hodnotou, dostatečně ji však obhajuje jak kompletní vnější pokrytí skořepinou s in-mold provedením, tak především přítomnost vnitřní karbonové výztuhy. Podobně jako třeba Giro Ionos i Author Impresa dává tuto technologii patřičně na odiv a přítomnost karbonu je proto patrná na příčkách mezi jednotlivými průduchy. Lze tedy předpokládat nadstandardní odolnost přilby vůči rozlomení při nárazu, což je jedna z klíčových vlastností. Odvětrání patří k lepšímu průměru vyšší třídy a totéž platí o usazení na hlavě. Zcela dostačující hloubka skeletu, jeho optimální vnitřní vytvarování a především pak nastavitelný mechanismu DialFit II zajišťují, aby přilba skutečně dobře a především pohodlně seděla. Minimalizace kontaktních ploch doplněných funkčními výstelkami pak umožňuje proudění vzduchu mezi jednotlivými ventilačními otvory. Jednoduché nastavení obvodu pomocí kolečka na zátylku je klasikou, nicméně použitý mechanismus svým provedením opět evokuje podstatně vyšší cenovou hladinu. Velice tenké bočnice uchycené ve skeletu v oblasti spánků rovněž minimalizují kontaktní body, pochvalu zasluhuje také přítomnost výstelky z vnitřní strany stavitelného mechanismu. Naopak lehkou kritiku si neodpustíme v případě zadního uchycení upínacích řemínků - jelikož nejsou vedeny skrz zmíněný plastový mechanismus na zátylku, tak vyžadují trochu trpělivosti při nastavování. Stejně tak nepochválíme úplnou absenci reflexních prvků, které by podle našeho názoru již měly být v současnosti naprostým standardem.

Přilba Author Impresa je nabízena v jediné bílo-stříbrné barevné kombinaci, a to ve velikostech 52-58 a 58-62 cm.

(kad)

 

Plusy: usazení na hlavě, karbonová vnitřní výztuha, cena

Minusy: vedení řemínků vzadu, absence reflexe

datum: 08.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign