deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Luxus od KMC

Luxus od KMC

Řetězy značky KMC jsou vyhlášené nejen vynikajícím poměrem cena/výkon, ale i nadstandardní životností, již potvrdila celá řada praktických testů. Například my máme testovací desítkový řetěz KMC na jednom z redakčních silničních kol od loňského jara a výsledek testu zatím stále oddalujeme, neboť řetěz drží a ještě dlouho držet bude. Ovšem řetěz, s nímž vás na následujících řádcích chceme seznámit, je z trochu jiného soudku – je totiž unikátní jak svým designem s vnitřními články s barevnou povrchovou úpravou, tak i neméně luxusní cenou 2219 korun a v neposlední řadě je tento řetěz unikátní rovněž svým velmi luxusním balením. Označení řetězu je KMC X-10-SL DLC, z čehož je patrné především určení pro deset pastorků, a výrobce avizuje plnou kompatibilitu se systémy pohonu a řazení Shimano, Sram i Campagnolo.

Vytvarování vnějších i vnitřních článků vychází z dlouhodobého vývoje testovacích laboratoří KMC a prakticky odpovídá standardním špičkovým modelům značky, unikátní je zde ovšem hlavně povrchová úprava označená Diamond Like Coating, jež má výrazně zvyšovat odolnost řetězu. Vedle extrémně tvrdého povrchu článků a čepů je zde zásadní výrazné snížení tření, které je ve vztahu k životnosti řetězu i celého systému pohonu vždy alfou a omegou. Pro články proto byla použita velmi pevná, současně však lehká slitina, jež se společně s odlehčením článků i nýtů promítla do nízké hmotnosti 244 gramů při délce 110 článků. Při bližším prozkoumání je zkrátka tento řetěz od KMC „děravý jako ementál“.

Řetěz KMC X-10-SL DLC je nabízen ve čtyřech různých barevných kombinacích, vedle námi prezentované modro-černé můžete vybírat ještě z červeno-černé, dále zeleno-černé  a nakonec z celočerné verze. Řetěz balený v krásné krabičce má vždy délku 116 článků.

(kad)

datum: 20.03.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign