Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Luxus

Carbon-Ti X-Ring MTB Titanium EVO

Převodník za čtyřku, tedy přibližně za čtyři tisíce korun, to není zrovna laciná záležitost. A to nemluvíme o kompletu s klikami, to by bylo celkem v pohodě, ale o jediném náhradním převodníku Carbon-Ti X-Ring MTB Titanium EVO.

Carbon-Ti X-Ring MTB Titanium EVO

Italský výrobce Carbon-Ti je znám svými luxusními komponenty kombinujícími karbon a titan v tom nejlehčím a nejdražším provedení. I přes jeho nepříliš dlouhou tradici od roku 2005 byl jedním z prvních, kdo přinesli do světa MTB brzdové kotouče s karbonovými unašeči a titanovou brzdnou plochou nebo převodníky se základem z karbonu a titanovým ozubením. Tento luxusní převodník určený pro kliky Sram XX je kompletně z titanu Ti6Al4V se speciálními plastovými vložkami, které suplují náběhy řetězu na vnitřní straně. Při počtu 39 zubů váží 63 gramů, což je perfektní hodnota. Díky použitému materiálu by měl nabídnout jak lepší chod řetězu, tak především dvakrát vyšší životnost, než mají běžné duralové převodníky. V každém případě by za danou cenu určitě měl nabídnout něco víc než jen odlišný design. Pro fajnšmekry je samozřejmě možnost doplnit jej duralovými Al 7075 šrouby vlastní značky, v některém ze sedmi barevných odstínů. Hmotnost čtveřice šroubů je přitom 9,2 gramu a cena je trochu lidovější. No, za čtyři šrouby dát sedm stovek, to přece jde, ne? Zkrátka luxus je u italské značky cítit na každém kousku.

Carbon-Ti X-Ring MTB Titanium EVO

Kdo by si chtěl pořídit titanový převodník i na jiné kliky, nemusí smutnět, v nabídce je široká škála pro většinu standardně prodávaných klik jak na silnici, tak MTB. V případě touhy po tom být na vyjížďce ještě více obdivován, nebo zatracován, lze pořídit převodník kombinující „pouhý“ dural 7075 na postu ozubení s karbonovým unašečem. Jeho hmotnost je 52 gramů, ovšem cena je lehce pod šest tisíc korun. A to je teprve luxus.

(už)


datum: 30.08.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Pro fajnšmekry je samozřejmě možnost doplnit jej duralovými Al 7075 šrouby vlastní značky, v některém ze sedmi barevných odstínů. Hmotnost čtveřice šroubů je přitom 9,2 gramu a cena je trochu lidovější. No, za čtyři šrouby dát sedm stovek, to přece jde, ne? Zkrátka luxus je u italské značky cítit na každém kousku.

    20.06.13, 09:04:09
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign