deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Longus za hubičku

Longus za hubičku

U značky Longus jsme si zvykli, že nabízí velice výhodný poměr cena / výkon, který je pro mnoho zákazníků při rozhodování zásadní. A přesně toto lákavé kritérium výběru nalezneme také u testovaného computeru AX-3 13f s dodatkem Special Edition. Za pouhých 229 korun totiž disponuje funkcemi jako mnohé konkurenční, i více jak dvojnásobně či dokonce trojnásobně drahé modely. K tomu nabídne velice přehledný rozměrný displej s velkými zobrazovanými údaji, přičemž právě v tomto aspektu bude těžko hledat konkurenci i mezi podstatně luxusnějšími soupeři.  Zkrátka máte-li problémy s odečtením údajů na svém cyklo-počítači, testovaný Longus potěší i slabozraké cyklisty. Provedení displeje a nabízené funkce jsou zkrátka výrazně nad průměrem své cenové třídy.

Celkové zpracování rozhodně neurazí a jediným vodítkem, že se jedná o jednodušší computer, je provedení tlačítek a úchytu na řídítka. Vše je ovšem maximálně funkční a pevné, takže ani zde nelze mít připomínky. Samotná kabeláž se navíc zdá poměrně odolná, a proto ji s klidným svědomím doporučíme i na horské kolo. Tam však bude možná potřeba vypodložit snímač kusem gumy, aby se minimalizovala vzdálenost mezi vnější nohou vidlice a výpletem. Jinak je montáž velmi jednoduchá.

Nabízené funkce uspokojí i sportovněji zaměřené jedince - vedle klasiky, tedy okamžité rychlosti, času jízdy, hodin a denních či celkových kilometrů nechybí ani průměrná a maximální rychlost nebo stálé porovnávání okamžité a průměrné rychlosti. To je na displeji indikováno poměrně velkou šipkou směřující nahoru, či naopak dolů. Testovaný přístroj nabídne dokonce i hodnotu spotřeby kalorií, byť pouze orientační, založené na průměrné rychlosti a času jízdy. Uživatel si může nastavit také automatické přepínání funkcí, samozřejmostí je také voděodolnost a snadná výměna baterie.

Za danou cenu opravdu není testovanému computeru co vytknout.

(kad)

 

 

datum: 24.09.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign