schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Limar Velov do sucha i do deště

Velov do sucha i deště

Asi nejoriginálnějším počinem italské přilbařské značky Limar je mětská přilba Velov s odnímatelnými plastovými kryty ventilačních otvorů. Tato přilba má nejen odlišný tvar od zaběhnutých modelů, ale nabízí trochu jiný pohled na celoroční používání přilby za různého počasí.

Svým In-Mold provedením se konstrukčně neliší od toho, co je zaběhnuté, a rovněž systém upínacích řemínků či ventilačních otvorů je standardní. Konkrétně je zde celkem čtrnáct ventilačních otvorů střední velikosti a celkem osm plastových otvorů pro čepy krycích plátů. Právě krycí plastové dílce, které se čepy nacvaknou do otvorů, zakryjí otvory a udělají z přilby univerzál použitelný mimo letních veder i v zimě či dešti. Tedy v kombinaci s čepičkou přes uši, na ně zde žádné zimní krytí není. Hmotnost testované velikosti L (54-61 cm) je 214 gramů a s kryty je to pak 305 gramů, takže je vsazeno na tradičně nízkou limarovskou hmotnost.

Tvar přilby je vzadu přetažený lehce dolů a vpředu i na bocích je hodně vytažený do stran, a tak vzhledem k menší hloubce přilba na hlavě celkem vyčnívá. I přes zmíněnou menší hloubku ale padne na hlavu jako ulitá a nikde netlačí. Komfort je jednou ze silných stránek, a přestože značka sází většinou na nízkou hmotnost, zde použité výstelky jsou prostorově dostatečně výrazné a pohodlné. Plastová stahovací čelenka v zadní polovině přilby i bez polstrování krásně kopíruje tvar hlavy a regulační kolečko je dobře přístupné i v rukavicích. Popruhy lze snadno nastavit a pod bradou jim nechybí polstrování na suchý zip.

Jízda v přilbě je bez plastových krytů naprosto standardní, byť je tvarově trochu výstřední, a opravdu bude vhodnější spíše na stylové městské či elektrokolo než na běžnou vyjížďku. Ve městě i mimo bychom ale ocenili přítomnost reflexe, která zde chybí.

Ventilace je díky sedmičce otvorů od čela až na temeno dostatečně účinná, a v tomto směru nelze nic vytknout. Instalace plastových krytů vyžaduje trochu razantnější tlak na čepy a totéž platí i při jejich vyjmutí, nícméně plast je dostatečně odolný a nejevil žádné známky poškození. S kryty okamžitě zmizí ventilace a hlava se začíná trochu víc potit, takže zde je ochranný účel splněn. Co se týče ochrany vůči vodě, test pod sprchou ukázal při intenzivnějším proudu průtok mezerami mezi plastem a skořepinou, ale při slabším dešti toto řešení vydrží odolávat celkem dlouho. Navíc lze plasty kombinovat a nechat ventilovat třeba jen zadní část přilby a předek či boky zakrýt.

Velov za 1890 korun se tedy svými vlastnostmi zcela vymyká zaběhnutým standardům a nabízí alternativu pro ty, kdo se chtějí odlišit. Nejen designem přilby, ale i tím, co vše nabízí. Díky pětici barevných kombinací pak určitě nebude problém ji sladit s oblečením.

(už)

 

datum: 17.09.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign