katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

LIMAR RATIBOŘICKÝ MTB MARATÓN 2011

LIMAR RATIBOŘICKÝ MTB MARATÓN 2011 aneb velikonoce v sedle kola

(tisková zpráva pořadatele akce)

Na velikonoční neděli 24. dubna připadl datum konání 4. ročníku Limar Ratibořického MTB maratónu. 48 km dlouhá trasa vedoucí, krásnou krajinou bratří Čapků a Babiččina údolí, začátek cyklistické sezóny a slunečné počasí bylo důvodem účasti cca 650 závodníků ve věku od 3 do 70 let.

Těsně před dvanáctou hodinou bylo v areálu místního všesportovního areálu připraveno pole hlavního závodu, jehož startovní listina čítala více jak 500 jmen. Po výkladu trasy a minutě ticha za zesnulého kamaráda pořadatelů Jirky Cejzlara (Ratibořický maratón se jede jako jeho memoriál) bylo vše připraveno ke startu a s úderem ratiboricky_maratondvanácté hodiny ho obstarali členové klubu vojenské historie výstřelem z pušek.

První tři kilometry vedoucí po rovině sloužily k natažení celého startovního pole. První náročné stoupání vedoucí na hrad Vízmburk bylo sítem startovního pole a také prakticky rozhodlo o umístní na 1. a 2. místě. Od pelotonu se odpoutala dvojice Jan Hruška a Václav Ježek, kteří spolu nakonec objeli v tandemu celý zbytek závodu. V závěrečném spurtu měl navrch Václav Ježek a zvítězil v traťovém rekordu 1:29:30. Stal se tak dalším vítězem Ratibořického MTB maratónu a zapíše se na putovní pohár, kde jméno jeho soupeře Jana Hrušky už figuruje. Vyhrál zde totiž v roce 2009. Pro třetí místo si sólojízdou dojel obhájce loňského vítězství Michal Kaněra. Mezi ženami byla nejrychlejší Lucie Bukovská, která zvítězila před Lucií Vláškovou a Janou Vosykovou. Ocenění závodníci ve všech kategoriích získali originální velikonoční pomlázky a cyklistické brýle od hlavního sponzora, značky Limar.

Novinkou v programu byla soutěž pětičlenných firemních týmů. Souboje o ceny od pivovaru Krakonoš a masné balíčky se zúčastnilo 13 družstev. Základní podmínkou byla účast alespoň jedné ženy v každém týmu. O pořadí rozhodoval součet časů všech členů v cíli. Vítězem se stal tým Apache Loko Trutnov.


Vedle hlavního závodu se jel také vložený závod pro děti. Kadeti a žáci vyrazili na okruh dlouhý 12 km vedoucí okolo hradu Vízmburk, pro kategorie předškolní a přípravka pak byly přichystány krátké okruhy uvnitř areálu. Na start se jich dohromady postavilo přes 130.

Děkujeme všem závodníkům za účast a celému pořadatelskému týmu dobrovolníků za pomoc při zajištění závodu. Těšíme se na další shledání třeba při Festivalu cyklistiky a MTB maratónu Jestřebí hory Škoda Auto (3. – 5. června) nebo dalším ročníku Ratibořického maratónu (29. 4. 2012).


Kompletní výsledky a fotografie najdete na www.ratiborickymaraton.cz.

Stantě se fanoušky stránky „Bajkování v Jestřebích horách“ na Facebooku a dostávejte aktuální informace nejen o cyklistickém dění v tomto regionu

http://www.facebook.com/bajkovani

ratiboricky_maraton_2

datum: 27.04.11 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign