schindler_brezen_2018

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Limar 767

Italský výrobce přileb se sice pyšní především ultralehkými modely pro závodní cyklistiku, které hlavu jezdce nezatíží ani dvě stě gramy, ale v nabídce má i řadu mnohem bytelnějších modelů. Jedním z nich je i testovaná „sedmšestsedmička“, což je ryzí biková přilba.

Její střih sází na klasiku, která má sice dostatečně dimenzovanou partii na týlu, ale nepatří mezi aktuální trendy trail a enduro kousky protažené výrazně dolů, prostě biková klasika, jak ji po léta známe. In-Mold konstrukce má dvojité provedení, tedy skořepinu jak na horní, tak spodní straně přilby, navíc zde s označením Double Shell In-Mould Maximum Protection. Odolnost především, dalo by se říci, a to jak při jízdě, tak při transportu, kdy se dost často spodní partie bez skořepiny omačkávají. Masa materiálu dává v každém místě tušit, že přilba nehoní gramy, ale je zaměřená na bezpečnost, takže jezdec opravdu nemá na hlavě pouze lehkou skořápku, což dokazuje hmotnost, která je v tomto případě u testované velikosti L (57-62 cm) 322 gramů.

Biková přilba se vším všudy má samozřejmě štítek, který drží na čtveřici čepů a je z houževnatého plastu, který je přitom poddajný, takže rozhodně nepraskne při prvním pádu. Devatenáctka ventilačních otvorů má přední trojici krytou zevnitř síťovinou a jejich rozmístění zaručí dostatečně účinné větrání. Potěší reflexní samolepka vzadu a také možnost snadného nastavení popruhů díky vyjímatelné plastové vložce nad ní.

Tím jsme se dostali k usazení na hlavě, které je díky hloubce přilby naprosto perfektní a hodně jisté. Nikde nic netlačí, výstelky jsou komfortní a především rozměrnější provedení té na čele jednak dobře saje pot, ale předchází také otlakům. Stažení k hlavě pak zajišťuje plastová čelenka ve dvou třetinách jejího obvodu. Čelenka se stahuje kolečkem vzadu, které je dobře přístupné, a plastové plochy pod ním jsou pružné, takže v těchto místech žádný díl netlačí. Navíc lze čelenku nad spánky výškově nastavit, takže se pak pozice kolečka vzadu výrazně změní a s tím dojde i k lehké změně sklonu přilby na hlavě.

Přilba sedí dokonale, spony na řemíncích netlačí a polstrování pod bradou je komfortní. Rozhled neomezuje ani štítek, jenž je lehce skloněný dolů a neumožňuje výškové nastavení. Vzpřímený a lehce skloněný posed s tím nemá problém, ve sportovněji natažené pozici už bychom ale štítek sundali. Prostě biková přilba, ale spíš trail než závodní XC, což koresponduje s celkovým tvarem, masou materiálu a ve výsledku i hmotností. Barvy jsou kromě testovaného provedení Petrol/Lime dostupné i tmavě červená, fialová a samozřejmě univerzální černá, všechny v matném odstínu a za shodnou cenu 2490 korun.

(už)

 

datum: 01.01.18 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign