deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Lightweight, v nejlepší společnosti

V nejlepší společnosti

Německá značka Lightweight je vyhlášena svým perfekcionismem a honbou za redukcí gramů, což je ostatně patrné už z jejího názvu. Jde cestou ryzí funkce, na složité povrchové úpravy, grafiku a design se zde moc nehraje. Ostatně, proč navyšovat hmotnost barvou, zvlášť když uživatelé nejluxusnějších dílů většinou chtějí, aby byla struktura uhlíkových vláken přiznána? Lightweight je navíc natolik vyhlášený, že u něj profesionální týmy často nakupují superlehká kola a následně je, dle konkrétních sponzorů, opatřují neoriginálními nápisy. Naprostá výjimečnost karbonových kol tohoto malosériového výrobce ovšem netkví pouze v extrémně nízké hmotnosti či ideální aerodynamice, ale třeba i ve skvělých brzdných vlastnostech - na rozdíl od většiny konkurenčních značek.

Ale nyní již k novinkám německé značky. K tomu nejdůležitějšímu, vedle některých komponentů, patří především úplně nový silniční rám nazvaný Urgestalt. Čistá funkce, dokonale minimalistický design, jedinou zbytečnost, jakoukoli "kudrlinku" byste zde hledali marně. Oficiální premiéru si tento skvost odbyl na letošním Eurobiku a nám se do redakce dostaly fotografie, na nichž je kompletně osazené kolo ve společnosti stejně tak exkluzivního Lamborghini Eventador.

K typickým znakům karbonového rámu patří převážně kruhový průřez spodní trubky, ostré zalomení v přední partii horní trubky a hodně minimalistické, zcela přímé sedlové vzpěry zadní stavby, které jsou v ostrém kontrastu s vysokým profilem řetězových vzpěr. K fantastickým detailům patří napojení trubek v okolí upnutí sedlovky, samozřejmostí je pak kónická hlava a kompletní vnitřní vedení řadicích i brzdových bovdenů. Výrobce avizuje špičkové parametry zahrnující vysokou torzní tuhost a hmotnost rámu pouhých 790 gramů. Nápis "Frame my wheels" na horní trubce říká vše podstatné, značka Lightweight zkrátka stvořila naprosto nekompromisní rám pro svá stejně tak nekompromisní kola...

(foto:Tomáš Nývlt)

 

datum: 01.01.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign