Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Liga horských kol letos zcela jinak

thumb_78x80_csligalogo3m_02.jpg(3162KB)Desátý ročník liga horských kol začíná tento víkend prvním nesoutěžním kolem.

Desátý ročník ligy horkých kol, poslední tři roky České spořitelny ligy horských kol se letos bude skládat ze tří akcí: 1.6. je to nesoutěžní vyjížďka Všenory Karlštejn a zpět, 27.7. XC závod v Praze Řepích a 17.8. XC závod ve Višňovce na Praze 9.

Tato vyjížďka se bude konat v neděli 1.6. ve Všenorech u Prahy. Při této akci se nebudou rozdávat čísla ani udělovat ceny. Bude to úplně něco jiného a pohodového než klasický závod plný napětí a boje o ceny. Od tamního hotelu Zdeňka, který hodně cyklistů také zná jako místo konání legendárního SCOTT sjezdu, budeme vyrážet na delší vyjížďku. Dospělí pojedou více než padesátikilometrový okruh až na Karlštejn, děti pojedou zhruba 20 km trať. Celé svezení budou řídit zkušení jezdci z našeho cyklistického klubu Fastum. Tempo bude opravdu ostré, tak aby si každý přišel na své. Pojede se v podstatě takový závod bez čísel, jezdci se budou moci před startem i během jízdy rozdělit do skupin podle chuti a své výkonnosti. První skupinu povede juniorský reprezentant a mistr republiky Jan Škarnitzl. Jezdci, kteří neudrží tempo své skupiny, propadnou do další. Poslední skupina pojede naopak opravdu pohodové tempo aby se do „cíle“ dostal opravdu každý. Tento systém je ostatně znám i z ligových závodů kde mohou vedle nejlepších profesionálů startovat i ženy, veteráni a úplní začátečníci.

Liga je samozřejmě určena také dětem, a tak skupinku dětí povede několikanásobný vítěz ligových závodů Miloslav Kvasnička s partou pomocníků ze svého týmu MKV sport. Mezi průvodci bude také celkový vítěz ligy roku 2000 Michal Hrach.

Všenory jsme vybrali, protože vyjížďka na Karlštejn je opravdu jednou z nejhezčích v okolí Prahy a zahrádka hotelu Zdenka je jako stvořená pro příjemné posezení.

Zúčastnit se může každý kdo má horské kolo v dobrém technickém stavu a plnou cyklistickou helmu.

Startovné se neplatí a pouze doporučujeme si vzít dostatek pití a jídla, protože na trati nebudou žádné oficiální občerstvovací stanice.

Další informace rádi podáme na tel. 603 234 469 Jiří Píša nebo na www.kolo.cz/liga

S pozdravem

Jiří Píša

CK Fastum

Na Ztraceném korci 766

250 82 Úvaly

mob. 0603/234 469

e.mail: ckfastum@volny.cz

datum: 28.05.03 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign