deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Levná „pila“ Prowheel

Když jsme nedávno představili kliky Prowheel s jediným převodníkem kompatibilním s uchycením Sram Direct Mount, zmínili jsme i cenovou dostupnost samotného převodníku. Ten nyní putoval k odzkoušení přímo na Sram kliky, tedy přesněji karbonové Truvativ X0, kde nahradil sestavu unašeče a převodníku se čtyřšroubovým uchycením.

Hmotnost převodníku Prowheel MPX ve verzi 34 zubů je 119 gramů a je kompatibilní s desítkovým a jedenáctkovým pohonem. Slitina  Al 7075 je běžným standardem v tomto segmentu a rovněž provedení úzkého a širokého zubu Narrow-Wide. Zmíníme ještě cenu 649 korun, která je opravdu příjemným překvapením, a samozřejmě verze 30,  32 nebo 36 zubů.

Montáž na kliky je naprosto standardní a profilace převodníku přesně pasuje do domečku na klice. Součástí převodníku je i trojice Torx šroubů s naneseným pojistným tmelem, takže vše pro kompletní montáž. Převodník prokázal výraznou tuhost, a co se týče usazení řetězu a jeho zajištění na zubech i v náročném terénu, nemáme připomínky. Převodník je ale jen v klasickém provedení, tedy bez boostového vyosení o 3 mm, takže na některé současné kliky s odlišnou řetězovou linkou nemusí pasovat. Tedy namontovat jej lze, ale pohon nebude mít optimální řetězovou linku, takže na to pozor. Každopádně s ohledem na cenu je to velice zajímavá náhrada originálu, případně alternativa do sady náhradních převodníků na etapáky, kde se občas mění převodník každý den, podle profilu trasy nebo ubývajících sil.

(už)

datum: 12.11.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign