deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Let pod kontrolou

Představec ODI Flight Control Series

Nová all-mountain a sjezdová řídítka ODI jsme nedávno představili, a jelikož jsou součástí kolekce „Flight Control Series", nemůže k nim chybět ani představec stejné značky.

Ten je určen rovněž pro all-mountain a jak už je to u této americké firmy tradicí, jde o precizně zpracovaný kousek. Tělo je vyfrézováno z duralu řady 6061 a milovníci obráběných komponentů s jasně zřetelnými otisky frézovací hlavy budou nadšeni. Stopy po frézování jsou patrné na bočních zúženích a hlavně všechna tři loga jsou zobrazena pěkně hluboko v materiálu, takže rozhodně nezaniknou, drážky po obrábění jsou krásně patrné. Dost ale designu, hlavní jsou parametry. Testovaná délka 70 mm zatížila bike hmotností 172 gramů, tedy shodně s údaji výrobce. Výška objímky oversize sloupku vidlice je 40 mm a stažení má na starosti dvojice ocelových šroubů na 5mm imbus. Tentýž rozměr imbusu je použit i na luxusně profilované objímce řídítek, která nese specifické vnitřní zpracování a standardní průměr 31,8 mm. Její dosedací plochy mají jemné zkosení kvůli odstranění napětí při dotažení řídítek, aby nedocházelo ke zbytečnému namáhání v kontaktním místě. Díky delší přední části objímky se představec pyšní snadnější možností nastavení správného natočení řídítek, protože stačí dotáhnout jen horní dvojici šroubů a řídítka pevně drží. Po jejich natočení do požadované pozice pak stačí dotáhnout dva spodní šrouby a vše je zajištěno na maximum. Není tedy třeba střídavě povolovat a dotahovat vždy všechny čtyři šrouby. Navíc masivnost objímky budí respekt, což se dá říci o celém představci, který bezostyšně ukazuje tloušťku stěny materiálu ve všech partiích.

Montáž představce je standardní, zvolená délka s úhlem sklonu 7° byla pro trail a lehčí enduro jízdu optimální. Ocenit musíme zmiňovanou montáž řídítek, opravdu je to drobnost, která vše urychlí. Tuhost představce v kombinaci s řídítky ODI šíře 750 mm byla nekompromisní. Pro tvrdší ježdění lze mít i kratší 50mm provedení, nebo naopak pro XC 90mm provedení, vše v černé barvě a za shodnou cenu 1990 korun.

(už)

 

Plusy: design, provedení objímky, tuhost

Minusy: nenalezli jsme

datum: 03.05.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign