schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Lehké holeně

Worker VP 783

Worker VP 783Holenní chrániče mohou být hodně bytelné a zakrývat celou část holeně, koleno a lýtko, nebo mohou být lehké a chránit jen to nejdůležitější. Mezi tu lehčí skupinu, vhodnou spíše pro enduro nebo lehčí sjezdové ježdění, patří chrániče Worker VP 783.

Jejich základem je speciální tvrzená pěna s plastovou skořepinou přes holeň a koleno. Vnitřní strana je pokryta jemnou tkaninou, kdežto vnější pouze síťovinou, pro lepší ventilaci.

Usazení na noze má na starosti trojice pásků na suchý zip a pružná síťovina přes zadní stranu kolene. Upevnění na noze je jednoduché, ale díky střihu chráničů velmi jisté. My jsme je během enduro vyjížďky dlouhé skoro 35 km z kopce nemuseli ani jednou vytahovat nahoru.

Šlapání je v chráničích velmi příjemné, díky kratšímu a užšímu střihu nijak výrazně neomezují. Prostor mezi holenní a kolenní skořepinou je dostatečně vysoký, aby se mohl materiál ohýbat, takže chrániče při šlapání v tomto místě netáhnou.

Celková délka 400 mm u velikosti XL je na jezdce přes 180 cm dost krátká, a chrániče proto budou opravdu jen pro enduro nebo lehčí sjezdy. Menším jezdcům by ale měly stačit, nicméně jejich šířka ochrání menší plochu, než by tomu mělo u extrémního sjezdování být, takže je doporučujeme jako ideální model pro enduro vyjížďky, kdy díky hmotnosti 360 gramů nebudou na batohu nijak obtěžovat a v těžkých pasážích se rozhodně vyplatí. Navíc patří díky ceně 640 korun k tomu nejdostupnějšímu.

Worker VP 783 (už)

Plusy: upevnění, volnost pohybu, hmotnost

Minusy: kratší délka

datum: 04.06.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign