Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Lehké holeně

Worker VP 783

Worker VP 783Holenní chrániče mohou být hodně bytelné a zakrývat celou část holeně, koleno a lýtko, nebo mohou být lehké a chránit jen to nejdůležitější. Mezi tu lehčí skupinu, vhodnou spíše pro enduro nebo lehčí sjezdové ježdění, patří chrániče Worker VP 783.

Jejich základem je speciální tvrzená pěna s plastovou skořepinou přes holeň a koleno. Vnitřní strana je pokryta jemnou tkaninou, kdežto vnější pouze síťovinou, pro lepší ventilaci.

Usazení na noze má na starosti trojice pásků na suchý zip a pružná síťovina přes zadní stranu kolene. Upevnění na noze je jednoduché, ale díky střihu chráničů velmi jisté. My jsme je během enduro vyjížďky dlouhé skoro 35 km z kopce nemuseli ani jednou vytahovat nahoru.

Šlapání je v chráničích velmi příjemné, díky kratšímu a užšímu střihu nijak výrazně neomezují. Prostor mezi holenní a kolenní skořepinou je dostatečně vysoký, aby se mohl materiál ohýbat, takže chrániče při šlapání v tomto místě netáhnou.

Celková délka 400 mm u velikosti XL je na jezdce přes 180 cm dost krátká, a chrániče proto budou opravdu jen pro enduro nebo lehčí sjezdy. Menším jezdcům by ale měly stačit, nicméně jejich šířka ochrání menší plochu, než by tomu mělo u extrémního sjezdování být, takže je doporučujeme jako ideální model pro enduro vyjížďky, kdy díky hmotnosti 360 gramů nebudou na batohu nijak obtěžovat a v těžkých pasážích se rozhodně vyplatí. Navíc patří díky ceně 640 korun k tomu nejdostupnějšímu.

Worker VP 783 (už)

Plusy: upevnění, volnost pohybu, hmotnost

Minusy: kratší délka

datum: 04.06.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign