cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Legendární gripy

Gripy Brooks Slender Leather grips

Komu se někdy dostal do ruky jakýkoliv výrobek legendární anglické značky Brooks, určitě se s ním jen nerad loučil. Tato značka s dlouhou historií totiž i v dnešním světě, kde vzýváme dokonalé karbonové modly a honíme se za každým gramem ušetřeným díky kosmickým technologiím, dokáže díky dokonalému řemeslnému zpracování nabídnout produkt, který má prostě ducha.

Ovšem i Brooks reaguje na moderní trendy, a zatímco jejich gripy z kožených kroužků stažených dráty byly sice originální, ale trochu těžké, modernější varianta Brooks Slender Leather grips už si hmotností příliš nezadá se sportovně zaměřenými kousky. Jenže o sportu tyto gripy nejsou, jsou hlavně o stylovosti, eleganci a hlavně dokonalém zpracování. Právem si zasluhují přívlastek luxusní, neboť jejich perfektní zpracování se podepsalo i na ceně, která je poctivých 1690 korun.

Inspirace sportovními současníky je vidět na základním tubusu, který je ovšem hliníkový a na obou koncích má proříznuté drážky a nízké osazení na vnějším obvodu, do kterého zapadne dvojice hliníkových stahovacích objímek. Ty jsou precizně zpracované a vnější má uvnitř vsazený plíšek s vypáleným logem značky. Ovšem pozor, přestože by se to dalo vyrobit jednoduše z jednoho kusu, je zde namísto zátky řídítek právě plíšek, který je proti vypadnutí jištěný seger pojistkou. A aby toho nebylo málo, je na obvodu ještě vypálený údaj o maximálním dotahovacím momentu torx šroubku. Pokud zrovna nevlastníte sadu torxových bitů, nevadí, protože odpovídající velikost je součástí balení a stačí jen nasunout do ráčny a gripy utáhnout k řídítkům.

Úchopová část je pro Brooks tradičně potažena kůží s vypáleným logem, ovšem pozor, na nějaký měkký pohodlný úchop se zde nehraje. Pokud se vám ale kůže časem poškodí, lze namotat novou. Jestliže vozíte řazení v otočné rukojeti, můžete zvolit gripy v délkách 100 a 130 mm, případně sáhnout po stejně dlouhém 130mm provedení. Kromě medové barvy na obrázku je ještě černá a hnědá varianta nebo objednávkové žluté, červené, modré, růžové, tyrkysové, zelené či Aged provedení. Nám ale nejvíce lahodí černá nebo medová varianta, které se ke kůži prostě hodí.

(už)

datum: 27.03.14 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign