deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ledvinka pro cyklisty

Delaney nejen na běžky

Tento doplněk je pro běžecké lyžování přímo „Dělaney“. Tuto slovní hříčku jsme si zkrátka nemohli odpustit, ledvinka Camelbak Delaney je totiž ideálním společníkem jak na běžky, tak na běh či fitness aktivity. Nabízí dostatečný úložný prostor pro klíče od auta i peníze a především prostor pro umístění cyklistické termosky, která je součástí setu za 999 korun.

Ať už jsou klasické Camelbaky propracovanější, jejich poloha na zádech omezuje ventilaci materiálu oblečení, zvyšuje pocení a při běhu nedrží ideálně na svém místě. Anatomicky vytvarovaná ledvinka je v tomto ohledu daleko vhodnějším doplňkem, zvlášť v případě, když drží láhev v naklopené poloze, díky čemuž je daleko lépe po ruce. Camelbak pak z tohoto konceptu dostal maximum – díky propracovanému uchycení ledvinka skutečně dokonale drží v požadované pozici a navíc překrývá bederní oblast, často nejnáchylnější k prochlazení a ofouknutí. Současně však použití velice lehkých materiálů jen minimálně snižuje celkovou prodyšnost, komfort uživatele je tedy maximální.

Anatomicky tvarovaný pás drží okolo pasu na zdvojených popruzích s možností přesného nastavení. Středová oblast pro zasunutí bidonu je dostatečně izolovaná, takže láhvi pomáhá udržet obsah co nejdéle teplý, či naopak studený. Kapsa na jedné straně je sice poměrně rozměrná, ale dokáže pojmout maximálně peněženku a klíče od auta. Z tohoto důvodu by se nám líbila přítomnost kapsy po obou stranách láhve, abychom měli k dispozici třeba i místo pro tenkou větrovku či nějaké energetické tyčinky.

Láhev Podium Chill je novinkou kolekce 2014 a její zdvojená stěna s vnitřní termoizolací dokáže nápoj udržet až dvakrát déle v požadované teplotě, tedy teplý, či naopak studený. Zdvojení stěny se přitom nepromítlo do výrazného omezení vnitřního objemu, který je standardních 0,6 litru. Maximálně propracovaný je náustek láhve, který lze otočením zajistit či aktivovat. Patentovaná konstrukce s membránou podobnou známým „Big Bite Valve“ pak předejde samovolnému vylití láhve při nešetrném transportu.

Vzhledem k faktu, že samotná láhev Camelbak Podium Chill vyjde na 399 korun, je cena celé ledvinky celkem přijatelná.

(kad)

 

Plusy: usazení na těle, prodyšnost materiálů, provedení láhve

 

Minusy: jen jedna kapsa

datum: 16.04.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign