Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Leader Fox Out Line - test

Leader Fox Out Line

Prohnutí spodní trubky u hlavy, výrazný hydroforming a samozřejmě módní bílá barva, takový je přepracovaný model Out Line pro sezonu 09.

Ostrý design

Zatímco předchozí provedení sázelo spíše na osvědčený profil bez ostřejších designových prvků, nové zpracování je výrazně agresivnější. Spodní trubka je u hlavy výrazně zahnutá a nese profilovaná boční žebra. U středového pouzdra má elipsovitý průřez, ovšem opět s ostře designovanými hranami. Vejčitý profil horní trubky také nešetří výraznými lomy na profilu.

leadcelk

Zadní stavba působí naopak jemnějším dojmem, subtilnější průřezy spodních ramen doplňují sedlové vzpěry s jen mírným esovitým prohnutím. Netradičně působí spojovací můstky z duralového plechu s odlehčovacími otvory.I přes použití kotoučovek nechybí závity pro čepy ráfkových brzd. Celkový design kola podtrhuje kombinace dílů v černé a bílé barvě. Vidlice Rock Shox Recon je spolehlivou žehličkou s rozumnou hmotností, zamykání z řídítek pak určitě potěší všechny, kdo chtějí od kola maximální výkon. Tomu je určeno i obutí, protože pláště Schwalbe Furious Fred jsou svým hodně jemným vzorkem vyloženě závodními speciály na tvrdý rychlý povrch. Na kamenech či v blátě s nimi příliš nepočítejte, jedná se o speciály na sucho s nízkým valivým odporem. Díky šířce dva palce nemají leadhlavavýraznější tlumicí schopnosti, o to rychleji ale jedou. Ráfky Remerx Fastdisc jsou druhým nejlehčím typem v nabídce této domácí značky a jejich masivnější profil patří rozhodně mezi ty odolnější. Kompletní řadicí soustava v sadě XT pracuje spolehlivě i v kombinaci s klikami Truvativ Firex.

Pro XC použití jsou více než dostatečně spolehlivé kotoučovky Avid Juicy 5, jejichž výkon je dobře dávkovatelný. Černobílou kombinaci nenarušují ani doplňky Truvativ nebo sedlo. Typ Shiver od Selle Italia nabízí hodně zajímavý design, výrazný středový kanálek a i přes vyšší polstrování jednoznačně sportovní posed. Rozhodně neoplývá přílišnou měkkostí, komfort je nastaven v rozumné míře.

Určen pro výkon

Design kola působí hodně sportovním dojmem a hmotnost 11,9 kg je ještě v intencích tohoto směřování. Posed už při prvním seznámení dává najevo sportovní ambice. Řídítka v závodní, nízko umístěné pozici, sedlo více vzadu, tedy vše pro maximální výkon ve výraznějším předklonu. Jezdec natažený více dopředu tak šlape před sebe a má neustále i v sedle pocit, že může za řídítka pořádně zabrat a šlapat víc a víc.leadvidle

Tuhý rám mu to samozřejmě výrazně ulehčuje. I přes zmíněný subtilní design řetězových vzpěr je zadní stavba výrazně tuhá, takže nedochází k jejímu kroucení. Záběr do pedálů nabízí perfektní přenos síly. Akcelerace je sice díky rychlým plášťům na solidní úrovni, delší geometrie rámu a střední hmotnost ji ale nepatrně zklidňují. Rozjezd je rychlý, ale zároveň plynulý. Chuť zrychlovat tedy narůstá postupně.

Kolo se velmi dobře vede, díky delší stopě předního kola nemá jezdec problémy s ovládáním. Zatáčení je plynulé, ale nikoli zbrklé. Rozhodně nejde o bike s hravou geometrií, ale o stabilní, ve všech směrech poslušný stroj. Do zatáčky je třeba počítat s nepatrně větším náklonem, ale protáhnout kolo mezi stromy rovněž není problém.Delší se zdá být jen rozvor kola daný sklonem sedlové trubky a vidlice, nikoliv délkou rámu. Klidnější projev tedy rozhodně pomůže začátečníkům, ale závodníka rovněž neurazí. To platí i pro sjezdy ve vyšší rychlosti, kde je stabilita výhodou. V prudších pasážích není problém přesunout těžiště za sedlo. Pocitově položenější vidlice ale nedovoluje kolu stavět se příliš na přední, takže lze sjet hodně.

Ve výjezdech je plusem nižší pozice řídítek, protože dostat bike na zadní vyžaduje už hodně prudkou stojku. Stoupání ze sedla pak uleví zamykání vidlice, která si ponechává ochranný zdvih proti průrazu.

Sportovcům

Out Line určitě padne všem, kdo mají rádi vyjížďky v ostrém tempu s hlavou nad řídítky, případně chtějí koketovat se závody. Tuhý rám, stabilní projev a sportovní geometrie je v tomto směru určitě nezklamou.

Plus: tuhost, stabilita, výkon

Minus: menší univerzalita plášťů

Technická specifikace

Rám: Alu 7005

Vidlice: Rock Shox Recon Race 100 mm

Brzdy: Avid Juicy 5

Kliky: Truvativ Firex

Řazení: Shimano Deore XT

Přehazovačka: Shimano Deore XT

Přesmykač: Shimano Deore XT

Náboje: Shimano HB-M475

Ráfky: Remerx Fastdisc

Pláště: Schwalbe Furious Fred 2.0‘‘

Sedlo: Selle Italia Shiver

Sedlovka: Truvativ XR

Řídítka: Truvativ Stylo

Představec: Truvativ XR

Hmotnost: 11,9 kg

Cena: 27 000 Kč

datum: 20.02.09 - kategorie: Testy kol

Komentář:

  1. [1] Karel

    Jak je to s tim zamykanim vidle - pisete tady ze je to z riditek. Je to skutecne tak??

    13.04.09, 22:53:04
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign