schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Lásku chodidlům, GribGrab

Tak tohle se namáhaným chodidlům cyklisty rozhodl dopřát výrobce oblečení GripGrab a rovnou to hlásá na svých vlněných ponožkách Merino Regular Cut. Jak už název ponožek napovídá, jejich základem je vlna Merino, a mají středně vysoký střih, tedy lehce nad kotníky.

Vyzkoušeli jsme tyto ponožky dodávané ve třípárovém balení za 945 korun, ale lze je koupit i samostatně za 335 korun. Základ tvoří 52% podíl zmíněné ovčí vlny, 25% zastoupení má nylon, 20 % polyester a 3 % elastan. Testovali jsme velikost L, tedy rozpětí 44–47 (dodává se také S 38-41 a M 41-44) a značení přesně odpovídá, takže ponožka sedí na chodidle velikosti 46 perfektně. Střih je vůbec silnou stránkou těchto ponožek, ale platí to rovněž o termoregulaci nebo celkovém komfortu.

Pletenina kombinuje zesílenou část na spodní straně chodidla, která tak výrazně tlumí rázy, a v případě tvrdší vložky v tretrách není ani při delší jízdě cítit nějaké otlaky. To platí i pro chůzi, což v tvrdých tretrách není většinou příjemná záležitost. Zároveň je tato pohodlnější partie, přetažená až na špičku, zkombinována se slabší pleteninou na horní straně chodidla a nártu, kvůli lepší termoregulaci. Chodidlo tak získá optimální ochranu proti otlakům zespodu, a přitom se zbytečně nepotí díky větrání shora. Silnější pletenina je pak opět použita na lemu kolem kotníku, kde ponožka skvěle drží. Mimochodem, nápis FOOT LOVE na špičkách ponožek lze najít i nenápadně ukrytý právě na vnitřní straně lemu kotníku, navíc doplněný srdíčkem.

Výrobce v tomto případě opravdu nehlásá do světa planá slova, v ponožkách je doslova radost jezdit (a občas i tlačit). Usazení na noze je perfektní, výška nad kotníkem optimální, i když enduristům to asi bude málo, a nadchne ona termoregulace daná nejen odlišnou strukturou pleteniny, ale i vlastnostmi materiálu. V ponožkách je i v horku velice příjemně, a kdo nemá rád onen „umělý“ dojem ze syntetických ponožek, jde mu vysoký obsah vlny vyloženě na ruku. Elasticita materiálu je na vysoké úrovni a obepnutí chodidla je doslova příkladné. Rozhodně se nejedná o extra stahující provedení, nebo naopak zbytečně volné, prostě optimum. Vynikající termoregulaci jsme zmínili a sluší se ještě dodat, že vlna zde opět potvrdila svoji odolnost proti zápachu, takže lze ponožky použít v případě nutnosti i další den bez toho, že byste je museli vyprat.

(už)

 

 

datum: 24.10.18 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign