Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Lapač potu

Najíždění zimních kilometrů doma na válcích není zrovna velká zábava, a to ani pro manželku, která jen nerada vidí, jak kapky potu dopadají na novou plovoucí podlahu či koberec. Nelibě nese pot i lak kola, který tiše trpí, pomalu leptán směsí vody a různých solí, které ze sebe kvůli absenci proudícího vzduchu vydáme.

Ochranné lapače pro domácí trénink jsou velice praktická věc, a pokud má lapač i čirý kryt přes computer na řídítkách, jako námi testovaný Token, je zaručena spokojenost jak manželky, tak trénujícího cyklisty. Hlavní část námi testovaného kousku má délku 57 centimetrů a tvoří ji pevná tkanina s průhlednou folií v přední části a jemným mikrovláknem v partii od řídítek směrem k sedlu. Na sedlovku se uchytí jednoduše díky oku z ploché gumy a na řídítka dvojicí suchých zipů. Ty mají dostatečnou délku, takže zvládnou širokou paletu délek rámu. Díky dlouhému spoji zipu s tělem lapače se celý díl nijak nekroutí a pevně drží na svém místě, navíc šířka je v užší části vhodná i pro ty, kdo jezdí s koleny více u sebe, škrtat si nebudou. Víc už snad ani není třeba testovat, lapač prostě chrání horní trubku i představec s řídítky před kapkami potu. Navíc je dobře vidět i na computer na řídítkách, který je rovněž pod ochranou.

Součástí kompletu je ručník z mikrovlákna, který má vysokou savost a lze jej bez obav vyprat i v horké vodě. Manželka tak bude mít radost, že neničíte domácí ručníky z její „výbavy“. Tenhle kousek s rozměry 29 x 62 cm je velký tak akorát, aby nikde nepřekážel, a navíc je úžasně lehký, takže vás třeba za krkem nebude obtěžovat tak, jako standardní froté kousek. Cena lehce pod sedm set korun je přiměřená ochraně vašeho kola i podlahy a ručník bychom brali spíše jako bonus k lapači.

(už)

datum: 02.10.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign