deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Lahofer Author Cup již 26. srpna

Jedenáctý ročník LAHOFER Author Cupu už za týden, kvůli opravě hráze změnil trasu

Znojmo, Vranov nad Dyjí – Jedenáctý ročník závodu horských kol LAHOFER Author Cup (www.lahocup.cz) startuje již příští sobotu 26. srpna z pláže Vranovské přehrady. Největší změnou prvního ročníku druhé dekády závodu je dočasná změna trasy, kterou si vynutila oprava hráze Vranovské přehrady.

„Věříme, že jsme spolu s týmem Cyklo Mikulášek připravili dvě atraktivní trasy, a to delší na padesát kilometrů a kratší na dvacet devět. Obě se pojedou pouze po severní části Vranovské přehrady, nebudeme tedy přejíždět na její jižní břeh, abychom se vyhnuli závěrečnému přejezdu přes hráz Vranovské přehrady. Rekonstrukce hráze by měla trvat necelé tři roky, takže předpokládáme, že letošní trať pojedeme ještě i příští a přespříští rok,“ uvedl ředitel závodu Daniel Smola z Vinařství LAHOFER, které je hlavním pořadatelem závodu.

Technické parametry trati zůstaly obdobné. Převýšení dlouhého závodu se blíží jednomu tisíci metrů, je ale více veden terénem, než loňská trať. „Zatímco vloni bylo sedmdesát procent trati v terénu a třicet po asfaltu, letos máme až devadesát procent trati vedené terénem. Věříme, že i tím zvýšíme atraktivitu závodu pro horská kola,“ upřesnil spoluautor trati Martin Vojtěch z klubu Cyklo Mikuláše, který závod spolupořádá.

Padesát kilometrů dlouhá a středně náročná trasa letos povede z pláže Vranovské přehrady přes Zálesí a Chvalatice až k Dešovu, odkud se budou závodníci vracet přes Zblovice, kolem hradu Bítov a chvalatické zátoky zase zpátky do Kempu Pláž na Vranovské přehradě.

„Závodníky mimo jiné čeká řada náročných kopců, několik single tracků, menší brod za Dešovem a atraktivní pohledy na hrad Bítov, zříceninu hradu Cornštejn nebo třeba Jezírko lásky ukryté mezi lesy u Bítova. Letos očekáváme obdobný počet závodníků jako v loňském roce, tedy něco mezi pěti a šesti sty na obou tratích dohromady,“ doplnil Smola.

I letošní ročník závodu LAHOCup se jede současně jako neoficiálního Mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo) a to již potřetí. Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší
závodník mezi muži i mezi ženami na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

 

Doplňující informace:

- start závodu na dlouhou trať (50km) je v 10:30 hodin, závod na krátkou trať startuje ihned poté v cca  10:35. Následně startují dětské závody. Vyhlášení všech kategorií (včetně dětských) proběhne po ukončení závodu v cca 15:30 hodin.
- občerstvovací stanice na dlouhé budou nachystány na cca dvacátém kilometru za serpentinami před Zblovicemi (voda + iontový nápoj) a pak zhruba 10km před cílem v lese u Zálesí (voda, iontový nápoj, banány, hrozinky, sůl).
- kromě vstupu a parkování aut zdarma bude po závodě zdarma k dispozici i VAPka na umytí kol. Sprchy v areálu kempu jsou za 20Kč.
- každý závodník musí být pojištěn, povinná je ochranná přilba, jede se na vlastní nebezpečí!
- LAHOCup se jede za plného provozu na silnicích, po lesních a polních cestách a to za asistence Policie ČR, ZZS Jihomoravského kraje a 40 pořadatelů na trati
- předpověď slibuje až tropické počasí, nepodceňujte proto pitný režim!

- registrace na místě a vyzvednutí čísel (stravenek, dárkové tašky) je možná již v pátek mezi 17 - 19 hodinou v registračním stanu v prostoru startu a cíle závodu na Vranovské pláži, v sobotu pak od 7:00 do 10:00 hodin.
- příjezdové cesty z hlavní silnice Jihlava - Znojmo budou značeny šipkami (GPS souřadnice prostoru startu a cíle a parkoviště jsou: 48°54’52.1"N 15°48’45.0"E /totéž jinak: 48.914468, 15.812487/. Do navigace můžete zadat i ATC Vranovská pláž nebo Camping Vranovská pláž)
- DOPORUČENÍ ZDRAVOTNICKÉ ZÁCHRANNÉ SLUŽBY: stáhněte si mobilní aplikaci "ZÁCHRANKA" z www.zachrankaapp.cz . V případě zdravotních potíží ušetříte čas a starosti sobě i záchranářům. Jednoduchým zmáčknutím tlačítka přivoláte pomoc včetně odeslání vašich GPS souřadnic.
- na místě budou k zakoupení kromě vín z Vinařství LAHOFER i cyklodresy LAHOCUP (490,-Kč), trička LAHOCUP (290,-Kč) a kšiltovky LAHOCUP (190,-Kč)

O pořadateli:

Hlavním pořadatelem závodu LAHOFER Author Cup je Vinařství LAHOFER, které na Znojemsku obhospodařuje 430 ha vinic na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg a řadí se tak mezi největší pěstitele révy v tuzemsku. Do vinice Lampelberg umístila firma svůj vinařský program pro širokou veřejnost a především milovníky vín nazvaný „Mějte svoji hlavu“ (www.mejtesvojihlavu.cz).

Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Firma vyrábí vína z hroznů z vlastních vinic, ročně vyprodukuje kolem půl milionu lahví přívlastkových vín.  Kromě vína nabízí firma i ubytování v Hotelu LAHOFER v centru Znojma, či degustace na historické Rajské vinici a ve vinném hrádku Lampelberg.

 

Pro bližší informace kontaktujte: Daniel Smola, tel.: +420 602 388 473, daniel.smola@lahofer.cz

 

datum: 19.08.17 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign