Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Kufřík do domácí dílny

Compactní kufřík

Značka BBB kromě cyklodoplňků nabízí také nářadí, přičemž lze pořídit jak samostatné kousky, tak celé sady. Sada toho nejnutnějšího nářadí pro domácí dílnu se jmenuje Tool Box Compact S, přičemž esko na konci znamená, že jde o nářadí pro kola s vybavením Shimano. Céčko za názvem je určeno vyznavačům italské klasiky. My jsme zvolili japonskou verzi.

narvelke

Sada nářadí je usazena v profilované pěně, pokrývající dno plastového kufříku o rozměrech 200 × 340 mm. Pěna je poměrně tvrdá, takže nářadí v ní dobře drží i při převozu. Vyndávání z jednotlivých otvorů ale vyžaduje někdy trochu zabrat. Sada obsahuje kovový nýtovač s výměnným trnem, dík střední velikosti se dá použít jak pro dílnu, tak jej lze vzít s sebou i na vyjížďku. Bičíkový klíč na kazetu doplňuje stahovák kazety, obojí s dlouhou rukojetí pokrytou odolným plastem velmi příjemným na omak. Další důležitý klíč je na integrované středové složení, nově jej lze využít i pro dotažení matic centerlock kotoučů na osách 15 mm. K němu bychom ale rádi viděli stahovák klasických klik či patnáctku na pedály, to ještě totiž nepatří pravěku.

Trojúhelníkový centrklíč nabízí tři velikosti niplů, ale díky menšímu hranatému tělu se s ním trochu hůře manipuluje. Nechybí sada lepení a plastových montpák. Plastový kartáč na pastorky je spíše méně častým pomocníkem v dílně, ale budiž. Dobrou manipulaci nabízí trojramenný imbusový klíč s rozměry 4, 5 a 6. Trochu jsme postrádaIi torx klíč na šrouby kotoučovek, ten totiž není ani součástí imbusového multiklíče. U něj chválíme kovové bočnice a odolné provedení při standardní velikosti. Zapomenout nesmíme ani na klíč pro demontáž šroubů převodníků. Tahle drobnost ušetří často spoustu času a nervů s protáčející se maticí.

Pokud bychom měli tuto sadu shrnout, nabízí vše, co je v domácí dílně potřeba. Tedy s výjimkou zmíněného torx klíče, patnáctky a stahováku klik. Rozměry nýtovače a imbusů jsou univerzální, takže majitel uvítá možnost vozit je s sebou i na vyjížďku. To pro klasické dílenské nářadí větších rozměrů neplatí. Naproti tomu ale větší rozměr znamená lepší manipulaci, to platí ale pro profesionální dílnu, toto nářadí by mělo sloužit hlavně hobby jezdcům pro domácí údržbu. Cena 1890 korun je sice vyšší, ovšem při sečtení cen jednotlivých kusů nářadí je výhodnější. Pro cesty na závody nebo do auta na dovolenou s kolem má majitel alespoň všechno přehledně srovnané, což je hlavní smysl tohoto kufříku.

(už)

Plus: balení, materiál rukojetí

Minus: chybějící torx na kotouče

datum: 24.01.09 - kategorie: Technika

Komentář:

 1. [1] Jirka Kubový

  Ahoj,

  trochu mi tam chybí klíče na konusy (13 a 15).

  Jirka

  26.01.09, 22:35:22
 2. [2] kany

  Pokud se na to člověk dívá tak, co tam chybí a co ne, tak by tam chybělo i další nářadí a něco je pro někoho zbytečné. Někdo nepotřebuje kartáč na kazetu pro někoho je zbytečný centrklíč, protože s ním neumí zacházet. Jako základní speciální vybavení domácí dílny sada (vedle běžného nářadí) stačí a lze ji samozřejmě doplnit podle toho, na jakou práci si člověk troufá a co umí. Kazetu berme jako dobrý základ s kvalitním nářadím plně odpovídající "domácím pracím".(Kany)

  27.01.09, 01:14:14
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign