cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

KTM představuje

Není to ani závodní, ani příliš sportovní kategorie, a přesto jsou to stroje, které se těší výrazné oblibě a možná se jich prodá stejné množství jako horských nebo silničních kol, respektive elektrokol. Elektrické trekkingy, krosy nebo městská elektrokola, zkrátka modely určené pro každodenní využití ve městě, mimo něj, stroje na výlety i dojíždění a sport v jeho rekreační podobě. KTM má extrémně nabité kategorie takových elektrokol a dělí je na On Road / Trekking zastoupenou čtrnácti modely, City s patnácti modely a Off Road / Hybrid s osmi modely. Tak se pojďte podívat třeba na City, která je, co do konstrukcí rámů a provedení, asi nejpestřejší.

 

 

 

 

U zástupců městské elektromobility drtivě vedou dámské či „unisex“ modely s nízkým nástupem, tedy maximálně bezpečné provedení rámu s jednoduchým nastupováním i pro starší a fyzicky méně zdatnou generaci. Macina City je top řada s tímto rámem a šestice modelů se odlišuje komponentovým osazením, a hlavně volbou vícerychlostního náboje nebo systému pohonu na zadní kolo a také motorem. Topmodel Macina City 710 Belt v dámské i pánské verzi rámu má nejsilnější pohon Bosch Performance CX se 750Wh baterií ve spodní trubce, Kiox displej a nabídne vymoženosti konektivity a nastavení přes Smart System. Integrované vedení kabeláže skrz hlavovou trubku doplňuje stavitelný představec a blokace hlavového složení proti protočení řídítek. Řemenový pohon Gates pak vede k vícerychlostnímu variátorovému náboji Enviolo se 380% převodovým rozsahem, a jelikož má náboj plynulé řazení, neměl by zde být nutný elektronický systém pro přerušení tahu motoru. Brzdy jsou Magura CT s větší vyrovnávací nádobkou a delší brzdovou páčkou, určené přímo elektrokolům. Kompletní vybavení blatníky a osvětlením doplňuje ještě odpružená paralelogramová sedlovka, přední vidlice je pak vzduchová a samozřejmě s pevnou osou. Tohle všechno má ale svoji cenu, která se blíží sto padesáti tisícům. Dostupnější verze 610 v pouze dámském provedení má pak rovněž řemenový převod, ale pětirychlostní náboj Shimano Nexus a pohon napájí jen 625Wh baterie. Čistě dámská varianta City P610 má pak slabší motor Performance třetí generace, 625Wh baterii a pohon využívá řetěz spolu s pětirychlostním nábojem Nexus. Středový motor Bosch Active Plus třetí generace je spolu s 625Wh baterií dostatečně výkonným základem pro městské využití u modelů City A 510, kde je rovněž pětirychlostní Shimano Nexus a odpružená sedlovka už je jen teleskopická.

 

 

 

Macina Gran je pánský trekking s kompletním osazením a vede varianta 710 s pohonem Bosch Performance CX se 750Wh baterií, ovšem řazení řeší přehazovačka a desítková e-bike kazeta Shimano LinkGlide 11-43 spolu se 42zubým převodníkem FSA. Levnější verze 620 má stejný pohon a převody, ovšem jen 625Wh baterii, zato je v pánském i dámském provedení a ještě se speciálním dámským rámem se zadní stavbou až nad řetězem. Nejdostupnější P610 pak má pohon Performance, 625Wh baterii a klasickou kazetu Deore 11-42 zubů, vše v dámském i pánském provedení.

 

Fantasticky vypadá cargo e-bike Macina Multi, což je nízký nákladní e-bike na čtyřiadvacítkových kolech s vyztuženým rámem, nízkým nástupem a nákladním nosičem vzadu i vpředu. Celkové zatížení 200 kilogramů utáhne motor Bosch Performance s 500Wh baterií za sedlovou trubkou a verze Urban má řemenový pohon s pětirychlostním nábojem Nexus, zatímco druhá má desítkové řazení a kazetu LinkGlide. Váha těchto modelů je přitom kolem pětadvaceti kilogramů, což je slušné, a příslušenství lze navíc různě kombinovat.

Skládačka Macina Fold má pak stejný motor i baterii a řemenový převod, ale osmirychlostní náboj Nexus a sází na dvacítková kola. Nejdostupnější modely jsou Macina Central 5, kde je dámský rám s nízkým nástupem, ovšem 500Wh baterie pohonu Performance sedí hezky na spodní trubce. Do města a okolí tedy víc než pestrý výběr.

(už)

datum: 18.07.22 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign