Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Křesílko od BBB

Sedlo BBB BSD-72 SportComfort Anatomic

Sedlo s lehce sportovním tvarem, ovšem určené hlavně pro rekreační jízdu a disponující maximálně komfortním polstrováním, dalo by se říci, ideál pro bikového turistu. Tak přesně takové je BBB BSD-72 SportComfort Anatomic.

Sedlo svým tvarem lehce připomíná sportovní modely, které jsou ale nepatrně štíhlejší díky tenčí vrstvě polstrování. Kdežto zde jsou rozměry 280x150 mm a hmotnost 286 gramů, s masivní vrstvou výplně jasně předurčující pro rekreační sportovní využití. Plastová skořepina s Cr-Mo ližinami sází na dlouhý středový otvor, takže kanál uprostřed, přecházející od zadní části plynule do středového otvoru, nabídne díky své šířce a hloubce výraznou minimalizaci tlaku na citlivé partie. Potah ze syntetické kůže přechází u otvoru do vnitřního dílu plynule, takže v těchto místech nebylo znatelné nějaké bodové zvýšení tlaku, vše je velice přirozené a komfortní. Hlavní díl na tom nese pohodlná vrstva polstrování, které nabídne opravdu měkké posezení, navíc doplněné střední pružností skořepiny. První usazení v cyklistických kraťasech s výstelkou bylo až nepříjemně pohodlné a absorpce rázů materiálem byla za jízdy opravdu maximální. Toto sedlo by klidně uspokojilo odpůrce cyklistických výstelek, které plnohodnotně zastoupí, případně, kdo vozí méně kvalitní tenkou výstelku, tomu se zde dostane v rámci pohodlí bohaté kompenzace. I přes hodně slušnou vrstvu polstrování ale sedlo drželo dobře svůj tvar, a nelze o něm tvrdit, že by patřilo mezi takzvané bačkory, typické přehnanou měkkostí a tvarovou poddajností.

Celkový střih patří mezi objemnější, takže ortodoxní sportovce asi nenadchne, nicméně třeba vyznavači hardtailů s enduro posedem budou spokojeni. Tvar zadní partie je zcela bez připomínek, ovšem střední část a špička svojí větší šířkou daly mezi stehny zmíněný rozměr lehce pocítit. Kdo má rád úzké modely, o nichž mezi stehny takřka neví, tomu zde bude celková šíře trochu na obtíž. Vyznavači širšího posedu ale ocení pohodlnou špičku, na které lze v prudkých výjezdech strávit bez omezení i delší dobu. Toto sedlo v ceně 695 korun tedy nabídne nadstandardní komfort, ovšem svým střihem nebude pro každého, a uspokojí hlavně ty, kdo jsou na mírně širší sedla ve středové části už zvyklí. Těm nabídne opravdu pohodlné svezení.

(už)

 

Plusy: komfort, pohodlná špička

Minusy: širší střed

datum: 02.10.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign