Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kraťasy na kolo Nema

Nema Crown Jewel

Kalifornská Nema vlastně jako vůbec první přišla s volným střihem kraťasů pro cyklistiku. Stalo se tak před více než dvanácti lety na popud bikerů, kteří nechtěli jezdit v elasťákách. A je tomu už víc jak dvanáct let. Vlajkovou lodí byl vždy model Crown Jewel, který jsme otestovali jak u nás, tak i v alpských terénech.

Zvláštností Nemy byly vždy pružné panely na zadní části pod stahovacím pásem. Nejinak je tomu i zde.  Pružný materiál slouží k lepšímu přizpůsobení se tělu jezdce, navíc kraťasy pak nemají tendenci sklouzávat dolů. Pružné panely jsou navíc našité svisle i v přední části. Funkce je stejná jako u zadní partie - kraťasy prostě lépe padnou.

nema1 Materiálemem pro zbylou část kalhot byl zvolen odolný Ripstop, který vydrží nějaký ten pád. Stahování probíhá klasicky pomocí šňůrky. Na stehnech se nachází dvě hlavní kapsy se zipem, na levé nohavici je pak ještě malá kapsa na suchý zip. Tím to ale nekončí. Příjemnou vychytávkou je kapsa vzadu ve střední části, která je určena na mp3 přehrávač. Pro sluchátka je dokonce vyveden gumový otvor tak, jak jsme zvyklí vídat třeba u batohů.

Vnitřní kraťasy s vycpávkou jsou bohužel neoddělitelnou součástí, na druhou stranu je model Crown Jewel primárně určen na jízdu, ne na chůzi. Vložka je sešitá ze tří dílů a je výborně vytvarovaná. Zbývá dodat, že nohavice jsou zakončeny klasickým gumovým lemem.

Kraťasy při vyzkoušení působí lehce a vzdušně, vůbec není cítit nějaká vložka navíc. Nic netlačí, vše sedí tak, jak má. Po nasednutí se první dojmy nezměnily, žádné tlaky na sedací partie, nic nepřekáží ani nedře. Je vidět, že Nema se tomuto odvětví nějaký ten pátek věnuje. Při jízdě se kraťasy nijak nevyhrnují, ani nerolují. Pružné segmenty byly všity na správných místech. Při jízdě nedochází k extrémnímu pocení, vnitřní kalhoty celkem slušně dýchají.

Kraťasy se vyrábí v univerzální černé barvě. My jsme však trochu postrádali reflexní prvky, což by dnes mělo být standardem. Cena na našem trhu je okolo dvou tisíc korun.

nema

(ant)

datum: 01.07.08 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign