Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kraťasy až po kotníky

Kraťasy až po kotníky

Volné kraťasy HavenCubes jsme uvedli vloni ve velkém srovnávacím testu bikových šortek. Haven ovšem letos přichází s poněkud netradiční verzí, modelem Cubes King Size, tedy dlouhým provedením volných kalhot.

kalhoty_haven_cyklo Ty lze použít jak na běžné nošení, tak na kolo, v kombinaci s vnitřními trenýrkami s antibakteriální vložkou. Poutka na vnitřní straně kalhot totiž umožní připnout identické trenýrky z krátkého provedení Cubes. Materiál dlouhých kalhot je o něco tenčí než u šortek a nabídne elasticitu v horizontálním směru. Střih je vzadu dostatečně vysoký, navíc je vybaven pružným ventilačním panelem, takže kalhoty nesjíždějí. V pase se jednoduše stahují na bocích dvojící pásků na suchý zip. Až nadstandardní počet kapes umožní převážet snad vše, co si lze vymyslet. Dvě kapsy v pase, dvě na stehnech, s menšími vnitřními kapsami na MP3 nebo vodotěsnou kapsou na mobil. Nohavice už jsou prosty jakýchkoliv doplňků, tedy až na boční poutka na suchý zip přes kotníky. I přes nevelký průměr nohavic je tak zaručena možnost stažení, kvůli ochraně před zuby převodníků. Výborný je reflexní pruh na zadní části sedu téměř přes celou šířku kalhot, pro bezpečnost tedy maximum.

I když jsou takovéto kalhoty pro jízdu na kole dost netradiční, vyznavači volnějších disciplín, nebo třeba výletního ježdění s rodinou, kteří chtějí vypadat trochu civilněji, je určitě ocení. Střih sedí naprosto perfektně, délka nohavic testované velikosti XL i jejich průměr pohodlně padnou jezdci s výškou do 190 cm, ani nemusí být extrémně vyšvihaný. Tenčí materiál nabídl v jarních teplotách poměrně slušnou ventilaci a při teplotách kolem deseti až patnácti stupňů dostatečnou míru izolace. Ošetření teflonem proti vodě bylo znát při průjezdu blátem a následné jednodušší očistě. Pnutí materiálu přes kolena bylo díky volným koncům nohavic nepatrné. Při výrazném stažení zipem přes kotníky pak na kolenou materiál trochu táhl, ale nejde o kalhoty pro závodní použití, pro rekreaci, ježdění po městě nebo „image“ je to zcela v pořádku. Cena 1 290 korun je pouze za kalhoty bez vnitřních trenýrek s vložkou. V nabídce jsou velikosti S-XXXL, takže si vyberou i „výraznější“ cyklisté.

(už)

datum: 07.08.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Ošetření teflonem proti vodě bylo znát při průjezdu blátem a následné jednodušší očistě. Pnutí materiálu přes kolena bylo díky volným koncům nohavic nepatrné. Při výrazném stažení zipem přes kotníky pak na kolenou materiál trochu táhl

    20.06.13, 09:24:53
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign