cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Kotoučové ubrousky

Zní to sice podivně a možná by někdo čekal ubrousky potištěné motivy diskových brzd, ale jde o praktický doplněk do dílny nebo někam na cesty, kde nás může zaskočit mastnota na kotouči.

Anglický výrobce Weldtite má ve své kolekci čisticích prostředků Dirtwash speciální čisticí ubrousky na disky kotoučových brzd. Balení v plastové krabičce obsahuje šest sáčků velikosti dost podobné balení pánské ochrany, ovšem uvnitř je ubrousek z velmi pevného papíru, napuštěný 100% izopropylalkoholem. Stačí roztrhnout obal a rozložit jednovrstvý ubrousek o rozměrech 19 x 6 cm, z něhož okamžitě cítíte silný alkoholový zápach. Pak už lze očistit celou plochu kotouče od mastnoty a nečistot, a to postupně až do okamžiku, než se alkohol odpaří. To trvá zhruba dvě minuty, po jejichž uplynutí jsme měli nejen očištěný disk, ale zkusili jsme ubrouskem ještě přejet silně zamaštěný řetěz a funguje opravdu velmi účinně.

 

Nečistoty rozpouští dokonale, a i když není z extra savého materiálu, očistí povrch kotouče spolehlivě. Jen pozor na kontakt s destičkami, ten výrobce vyloženě nedoporučuje. Rovněž výpary jsou dost intenzivní, takže kdo je na podobné věci citlivý, možná mu to zrovna nebude vonět, ale je to rozhodně funkční doplněk, navíc za 69 korun bude tohle balení určitě praktičtější, než s sebou někam na dovolenou s kolem tahat pro každý případ objemnější odmašťovač ve spreji nebo lahvičku s technickým benzínem. Ať už jako jeden kousek do batohu pro všechny případy nebo celé balení pro pár dní někde v bikeparku, je to dobrá pojistka, která dokáže zachránit při nechtěném zamaštění kotouče. Pro dílenské využití dodává tento výrobce 250ml čisticí sprej na diskové brzdy, který je praktičtější, ale těžko jej budete vozit někde v batohu na vyjížďku nebo brát třeba do letadla, což tyto ubrousky bez problému umožní.

(už)

 

datum: 07.09.16 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign