penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kotouč Reverse nejen pro ozdobu

V sortimentu značky Reverse je většina komponentů nabízena v neuvěřitelném množství barevných provedení. U brzdových kotoučů už to sice tak pestré není, ale i přesto je z čeho vybírat a nejde jen o barvy, protože kotouče jsou v několika designech, takže je to i zajímavý námět na tuning.

Během čtyř měsíců okupoval zadní náboj testovacího endura 180mm kotouč Reverse Alloy/Steel s ocelovou brzdnou plochou a profilovaným hliníkovým unašečem v modrém eloxu. Hmotnost 133 gramů, cena 1090 korun ( 950 Kč - 160 mm) a možnost výběru i z černého nebo červeného eloxu nosné části.

Uchycení na šest šroubů je zahloubené, takže šrouby nevyčnívají a hlava sedí hezky utopená uvnitř. Samotný unašeč má pak směrem k výpletu výrazně prohnutá ramena,  na nichž  je nanýtovaná ocelová brzdná plocha. Výška brzdné plochy je 14 mm, takže optimální pro nižší destičky typu Shimano XT, XTR.

Kotouč i přes jemně zvlněný vnější okraj nevykazoval během používání známky poklesu a nárůstu účinku a brzdný výkon byl plynulý bez nějakých nepříjemných zvukových projevů. Zajímala nás především výdrž materiálu a nýtovaných spojů,  obojí prokázalo vysokou funkčnost a 740 km v terénu za sucha i mokra ukázalo ve výsledku jen lehké zakalení brzdné plochy na horním konci ocelových nosných ramen a v nýtovaných spojích naprosto nulovou vůli. Kotouč je i poměrně tuhý, takže při rovnání po pádu nebo kontaktu s kamenem prokázal dostatečnou houževnatost a rozhodně nepatří k těm, které se zkroutí už při pohledu na rovnák. Za nás tedy kvalitně zpracovaný kotouč, který bude fungovat a nabídne solidní životnost.

(už)

datum: 07.12.18 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign