Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Konusové klíče SuperB

Domácí univerzály

Každý trochu zručnější cyklista se občas nevyhne domácímu servisu nábojů svého či kamarádova nebo rodinného kola. A přestože je většina dílů na kole v určitých rozměrech normovaná, někdy se nevyhneme u levných modelů určitým atypům, které nás mohou zaskočit.

To platí hlavně pro servis nábojů, protože obecně používané ploché konusové klíče s rozměry 15 a 13 mm pro zadní a přední náboj, doplněné sedmnáctkou na kontramatku, nemusí být na každém kole pravidlem. Dost často se objeví vzadu šestnáctka, vpředu čtrnáctka, na BMX kolech je rozměr 18 nebo 19 mm, no zkrátka se dvěma rozměry už dnes nevystačíme. Sice si lze občas pomoci kombinací svěráku a jednoho dostupného rozměru, ale to už nelze hovořit o kvalifikovaném servisu. Sada kónusových klíčů ve všech rozměrech by tedy měla být v domácí dílně samozřejmostí.

superb

Nářadí značky SuperB je rozděleno na několik kvalitativních řad, odlišených kvalitou materiálu a barvou rukojeti. Sada sedmi hobby kónusových klíčů SuperB 86800 v provedení s černou pogumovanou rukojetí obsahuje klíče s rozměry 13, 14, 15, 16, 17, 18 a 19 mm, takže pokryje téměř všechny provedení nábojů. Balení v pouzdře, které lze uchytit na zeď, je poměrně praktické, navíc všechny klíče lze zakoupit i samostatně za necelých sedmdesát korun. Cena kompletního balení je 486 korun, což je poměrně lidová hodnota. Délka rukojeti 130 mm nabídne dostatečnou páku a oporu při manipulaci s klíčem. Materiál není extrémně tvrzený, takže při práci nedošlo k olamování či prasknutí klíče. Spíše se materiál dříve vymačká, než by se klíč zlomil, pro domácí dílnu je to zcela bez problémů, rozhodně klíče nezničíte během dvou sezón. Pro každodenní profesionální použití je v nabídce profi verze klíčů, se silnější rukojetí a základem z pevnější slitiny.

(už)

datum: 12.09.12 - kategorie: Různé

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Spíše se materiál dříve vymačká, než by se klíč zlomil, pro domácí dílnu je to zcela bez problémů, rozhodně klíče nezničíte během dvou sezón. Pro každodenní profesionální použití je v nabídce profi verze klíčů, se silnější rukojetí a základem z pevnější slitiny.

    20.06.13, 08:30:04
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign