Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kompletní základ

RavX Bike Basic

RavX Bike BasicNové kolo je třeba vybavit základními doplňky pro přežití, tedy hustilkou, brašničkou na duši, lepením a imbusovým multiklíčem. Pak už by v případě defektu nemělo nic ohrozit další pokračování v jízdě.

Sice lze všechno nakoupit zvlášť, ale existují také výhodná balení, jako třeba RavX Bike Basic, které obsahuje všechny zmíněné díly. V ceně 690 korun nabízí tato sada hustilku s výklopnou rukojetí a aretací na ventilku, přičemž hlavice je vybavena rovnou dvěma otvory pro oba typy ventilků. Otvory mají navíc ochranné víčko a hlavice je na kloubu, takže při huštění se s ní lépe manipuluje.

Dále je součástí kompletní sada lepení a podsedlová brašna. Ta má regulaci objemu díky přidanému zipu, takže do ní lze nacpat nejen duši, ale i nářadí nebo ještě telefon. Pod sedlo se upevňuje stahovacím popruhem a k sedlovce páskem na suchý zip. Zipy mají poutka na jezdcích, takže se dobře ovládají, na čelní straně je pak reflexní proužek a poutko na blikačku.

Proti mechanickým defektům je zde multiklíč s jedenácti funkcemi. Obsahuje všechny základní imbusy, včetně oříšku č.8 pro dotažení klik. Namísto plochého šroubováku by sice mohl mít T25 Torx pro stažení kotoučů, ale to je detail. Plastové tělo supluje montpáku, druhá je pak nasunuta na horní straně. Ke klíči je i pryžové pouzdro.

Celá sada by opravdu měla uspokojit základní potřeby servisu běžného cyklisty. Ten náročnější by asi vyžadoval ještě zmíněný Torx a nýtovač řetězu, případně jednu větší montpáku, jinak je zde vše namícháno celkem ideálně.

(už)

datum: 27.05.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign