deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Kolo pro život má letos 16 závodů

Nejpopulárnější, nejstarší a největší seriál závodů na horských kolech pro širokou veřejnost u nás, Kolo pro život vstupuje již do své 15. sezóny. Tu odstartuje v sobotu 26. 4. v Letech u Prahy tradiční „otvírák“ série, závod Trans Brdy České spořitelny, který ozdobí svojí účastí i čerstvý vítěz nejtěžšího závodu dvojic na světě Cape Epic a loňský evropský šampión na horských kolech, Kristián Hynek (Topeak Ergon).

Letošní ročník Kolo pro život bude mít o jeden závod víc, než doposud. Závodníci tedy mohou vybírat z 16 lokalit v Čechách a na Moravě. V termínové listině KPŽ jsou dvě úplné novinky. Obě posílily moravské zástupce v seriálu a obě se pojedou v září. Nově bikeři zamíří 6. 9. do Znojma a 13. 9. do Nového Města na Moravě. Celkové vítězství z loňska obhajují Matouš Ulman a Denisa Stodůlková (oba Česká spořitelna - Specialized).

Také v roce 2014 budou trasy závodů rozděleny podle náročnosti a délky do čtyř kategorií (A, B, C, D), pokračuje se i ve stále oblíbenější trase D – NOVA Fitness jízdě na cca 15km pro začátečníky a rodinné týmy. Nově se v rámci závodů trasy C na Orlíku a v Novém Městě na Moravě pojedou jarní a podzimní Mistrovsví Firemních týmů. Chybět nebudou ani populární závody dětí s názvem Junior Trophy, kde se počet startujících rok od roku zvyšuje. Loňského 14. ročníku Kolo pro život se i přes velké výkyvy počasí celkem zúčastnilo přes 19.000 startujících. To představovalo průměr cca 1.300 na jeden závod.

Nedílnou součástí seriálu Kolo pro život je Finálová hra. Letos je hlavní cenou osobní automobil ŠKODA Rapid Spaceback, který do soutěže věnuje generální partner seriálu, Česká spořitelna. Tipovat na výsledek Finálové otázky mohou závodníci po celou sezónu KPŽ.

Kromě tradičních osvědčených a věrných hlavních partnerů (Česká spořitelna, pojišťovna Kooperativa, ŠKODA Auto) přivítá Kolo pro život do své partnerské struktury dva další silné partnery: televizi NOVA a světoznámou dánskou společnost LEGO.

Roman Čermák: „Kolo pro život slaví v této sezóně malé jubileum. Za 15 let celý seriál výrazně vyrostl. Za to patří poděkování našim partnerům, a to především za jejich věrnost. Dále všem, kteří se na organizaci seriálu podíleli. Jsme rádi, že se můžeme opřít o profesionální a zkušené týmy spolupracovníků a organizátorů. A poděkování patří také všem, kteří se našich závodů účastnili a účastní. Za těch 15 let u nás vyrostla nejen celá generace talentovaných závodníků, ale snad jsme také přispěli k zdravému životnímu stylu mnoha lidí.“

Roman Čermák, bývalý dráhový reprezentant, několikanásobný mistr republiky, v současnosti muž číslo jedna seriálu Kolo pro život. A především ten, kdo před patnácti lety Kolo pro život vymyslel.

 

Závody Kolo pro život 2014:

 

26. 4.  KPŽ -Trans Brdy České spořitelny

10. 5.  KPŽ - Mladá Boleslav Tour Škoda Auto

24. 5.  KPŽ - Jestřebí hory České spořitelny

31. 5.  KPŽ - Kouty MTB maraton České spořitelny

  7. 6.  KPŽ - Orlík Tour Kooperativy

14. 6.  KPŽ - Ještěd Tour Kooperativy

28. 6.  KPŽ - Vrchlabí - Špindl Tour Škoda Auto

  5. 7.  KPŽ - Bikemaraton Drásal České spořitelny

26. 7.  KPŽ - Praha Karlštejn Tour České spořitelny

  2. 8.  KPŽ - Šumavský MTB maraton České spořitelny

  9. 8.  KPŽ - Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto

23. 8.  KPŽ - Manitou Železné hory České spořitelny

  6. 9.  KPŽ - Znojmo Burčák Tour Kooperativy

13. 9.  KPŽ - Nova Cup Nové Město na Moravě

20. 9.  KPŽ -  Plzeňská padesátka České spořitelny

27. 9.  KPŽ - Oderská Mlýnice České spořitelny

datum: 24.04.14 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign