Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kolo nebo loď?

Trénujte na vodě!

Kombinace letního bikování s koupáním je snem mnoha cyklistů. Ve chvíli, kdy se plahočíte už několik hodin v sedle ve třicetistupňovém vedru a ne a ne potkat řeku či pěkný rybník bez zeleného škraloupu, už ale pomalu ztrácíte naději. A přitom si můžete užívat cyklistiku a vykoupat se, kdy se vám zlíbí! Stačí si pořídit šlapací člun itBike.

Tato věcička o hmotnosti 34 kilogramů je určena pro jednoho jezdce, díky nosnosti 159 kilogramu však můžete na boku člunu přepravit i cestujícího, případně dvě menší děti. Člun je tvořen dvěma hlavními díly, a sice laminátovým plovákem a duralovou konstrukcí, která je v něm zasazena. Jednoduchá rozebíratelnost obou dílů umožňuje transport pomocí osobního auta. Délka plováku je 226 cm, šířka 114 cm a výška 22 cm, takže s trochou šikovnosti jej nacpete i do většího kombíku.

zenalod

Sestavení či rozebrání nevyžaduje žádné nářadí, po vsunutí duralové konstrukce se sedlem a řídítky se zajištění provede jednoduše pouhou rukou. Posed je samozřejmě plně nastavitelný, a to nejen poloha sedla, ale i výška řídítek, s nimiž je kormidlo propojeno pomocí lanek. Klasické kliky umožňují montáž nášlapných pedálů, takže si můžete vytvořit takřka „závodní člun“. Jeho velice dobrá stabilita na vodě zaručí jezdci dostatečné vyžití, pokud se takových člunů sejde více, o zábavu bude rozhodně postaráno.

Nejvyšší rychlost člunu, která je samozřejmě závislá na výkonnosti jezdce, je 11 km/h. Bez problému se ale dá držet průměrná rychlost kolem sedmi kilometrů za hodinu, což je na vodě velice slušné. Pro domácí kutily je konstrukce určitě výzvou, nebylo by příliš složité si podobný člun postavit podomácku. Lodní šroub je navíc standardně poháněn jedním pevným převodem. Co kdyby se do takové sestavy vložil ještě vícerychlostní náboj Nexus či dvourychlostní kliky Schlumpf Innovations? To by teprve bylo letadlo! Promiňte, vlastně loď…

lodbok

Kromě klasických klik toho má tento šlapací člun s běžným kolem společného více, než by se zdálo. Duralový rám je svým zpracováním velice blízký běžnému biku a nosník řídítek je tvořen otočenou vidlicí, na níž je dobře patrná klasická duralová korunka. Zlaté české ručičky by si pak určitě ještě nějak dokázaly poradit například s měřičem rychlosti, dal by se instalovat i lodní bar, případně malá elektrárna pohánějící miniaturní televizi.

Dokážete si představit, že se na tomto šlapadle projedete třeba po Slapech? Díky tomu, že není jezdec v kontaktu s vodou, nemusí být tato aktivita odkázána pouze na léto. Pokud už vás tedy přestal bavit terén či asfalt a nechcete se vzdávat naučeného krouživého pohybu nohou, itBike je jednou z možností. Při dostatečně dobré splavnosti by se mohla skupinka nadšenců na těchto strojích domluvit i na sjetí nějaké řeky, to by teprve bylo dobrodružství!

Cena šlapadla itBike 45 990 korun sice není malá, ale můžete si být jisti, že alespoň v létě budete králem vodních ploch. Více se dozvíte na www.adventure-rent.cz.

(kad)

datum: 30.07.08 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Mišan

    Nabízené plavidlo je velmi pohledné, je zřejmé, že je to profi výrobek, ale ta cena je poněkud nadnesená. Já bych to rozhodně nedal a také aby si člověk pro to postavil další garáž. Já bych raději takové šlapadlo postavil s nafukovacími plováky, ale nemohu žádné sehnat, kdyby někdo věděl byl bych vděčný. Také by se dalio uvažovat o tom, že by bylo použité běžné kolo, třeba z demontovanými koly¨, to by člověk své plavidlo mohl dovézt k vodě na zádech a u vody to pouze předělal na vodu.

    02.08.08, 16:28:21
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign