Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Kolo, na kterém se příliš nezapotíte

V poslední době zažíváme postupný rozmach elektrokol. Nejedná se o kola určená pro ryze sportovní jízdu, ale na cestu za nákupy nebo do zaměstnání jsou více než vhodná. V rámci Demo Day na výstavě Eurobike ve Friderichshafenu jsme si některá vyzkoušeli a pocit jízdy na nich byl více než slastný. Páčkou si nastavíte intenzitu práce elektromotoru a potom už stačí šlápnout do pedálů a okamžitě cítíte pomoc motoru. I kopec o větším sklonu vyjedete jako byste měli organizmus od Lance Armstronga. Pohodlně přišlapáváte a jezdec, který vás míjí na "obyčejném" kole má co dělat, aby vám stačil. Sedíte si na neslyšném stroji a smějete se intenzivnímu dýchání soupeře, který nechápe, že mu na kole silně připomínajícím skládací kolo s úsměvem na rtech skvěle sekundujete a po chvilce, kdy jemu dochází síly, i ujíždíte.

Švýcarský výrobce, jehož kola jsme zkoušeli, udává výdrž baterie až sedmdesát kilometrů. Potom kolo zaparkujete v garáži u zásuvky a dodáte mu novou energii. Jen ta cena byla lehce zdrcující. Cena jednotlivých modelů kolem 2000 Euro napovídá, že místo elektrohračky si můžete pořídit špičkové kolo a raději se budete do kopce šklebit.

elektro1

 

elektro2

 

datum: 04.10.08 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign