penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kola WTB Dual Duty XC

Americká značka WTB, která nedávno otevřela v Plzni svůj evropský sklad, se kromě u nás dobře známých sedel, gripů a plášťů věnuje i produkci zapletených kol. Není divu, když firma sama vyrábí jak ráfky, tak i náby na průmyslových ložiscích.

Model Dual Duty XC je postaven na stejnojmenných ráfcích o šířce 23 mm a výšce 17 mm, které jsou určeny na XC. Boční stěna ráfků je upravena pro použití ráfkových brzd. Hmotnost ráfku je 450 gramů, což je hodnota velmi příznivá, zvlášť s přihlédnutím ke kalíškování otvorů pro niple. Uvnitř ráfku je samostatná komora a dvě boční vnitřní dutiny kruhového průřezu, které zvyšují boční tuhost. V bočnici je podél celého obvodu ráfku ukryta drážka, která má za úkol informovat o míře opotřebení ráfku. Jakmile se začne vlivem obrždění materiálu objevovat, je nejvyšší čas ráfek vyměnit. Tento systém je lepší, než kdyby byla drážka vyhloubena zvnějšku, neboť by se tím zmenšila brzdná plocha.

wtbkola

Kola jsou zapletena dvojitě zeslabovanými dráty WTB s proměnnou tloušťkou, které mají v záhybu průměr 2,5 mm, což je o půl milimetru více, než u většiny ostatních drátů. To by mělo mít vliv na vyšší tuhosti celého výpletu. Niply jsou mosazné, ale značka zaplétá svá kola i duralovými niply pro další hmotnostní úsporu.

Náby LaserDisc Lite ukrývají čtyři zapouzdřená ložiska uvnitř zadní náby a dvě v nábě přední. Osa je z duralu, stejně jako plášť ořechu, takže hmotnost se podařilo dostat na velmi zajímavých 265 gramů vzadu a 145 g vepředu. Utěsnění náboje je prakticky dokonalé a seřizování vůlí se provádí dvěma kontramatkami na levé straně zadního náboje.

Celé výplety jsou provedeny v černé barvě a hmotnost je 1060 gramů u zadku a 880 g u předního kola. Hmotnosti jsou uvedeny včetně rychloupínáků a plastové pásky pod duši a cena kol. S ohledem na to, že se jedná o absolutní novinku, cena kol pro náš trh zatím není stanovena.

wtbnaba

 (mig)

datum: 21.11.07 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign