Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

KOla Vision Trimax 42 CSI

Vision Trimax 42 CSI

Značka Vision, náležící komponentovému gigantu FSA, neustále představuje nové produkty. Jedním ze zatím posledních přírůstků náležících do kolekce 2012, budou silniční zapletená kola Vision Trimax 42 CSI. Ta v sobě kombinují výhody vysokého aerodynamického ráfku a vlastní patentované technologie Trimax spojující dural s karbonem, podobně jako například značka Ritchey v případě technologie Matrix. Vision tedy u těchto zapletených kol využívá vysoký ráfek s 42mm profilem kombinující velice tenký duralový základ, nesoucí rovněž brzdnou plochu ráfku, s karbonovým zesílením a celkovým zpevněním. Výsledkem je velice pevný a zároveň lehký ráfek, dobře odolný vůči mechanickému poškození.

fsa_vision

Zapletená kola Vision Trimax 42 CSI prošla v předprodukční verzi naším testem a obstála na výbornou. Vynikající tuhost konstrukce, a tedy optimální přenos záběru jsou u nich zkombinovány s ideální aerodynamikou, kterou jezdec zužitkuje především ve vyšších rychlostech, při nichž nechybí tolik typický zvukový vjem „sekajícího“ se vzduchu. Tomu samozřejmě pomáhají také ručně zapletené ploché dráty Sapim Aero, jichž je vpředu osmnáct a vzadu jedenadvacet.

Po stránce akcelerace patří kola díky váze 1 790 gramů (včetně rychloupínáků) k průměru ve své kategorii, vysoký ráfek s sebou logicky přináší o něco málo vyšší obvodovou hmotnost. Nicméně i tak je zrychlení suverénní, zvlášť při vyloženě silovém záběru, kdy přijde ke slovu značná torzní tuhost. Jediné, s čím je třeba počítat, je určitá reakce na boční vítr, alespoň plocha drátů však naštěstí není nijak výrazná.

fsa_kola_visionPoužití radiálního zapletení vpředu a vzadu na levé straně znamená o něco tvrdší charakteristiku, tedy menší ochotu pohlcovat otřesy, to je ovšem opět typický znak dané konstrukce. Naopak dvojí křížení drátů u kazety s využitím zajímavé hvězdicové příruby a přímých drátů ještě posiluje celkovou tuhost a odolnost.

Náboje kol jsou kapitolou samou pro sebe a jsou jedním slovem nádherné. Velice čisté tvarování jejich těla v kombinaci s červeně eloxovanými bočními „prachovkami“ jsou pastvou pro oko. Totéž platí o upínácích, které jsou navíc skvěle funkční. Vysokou životnost nábojům zajišťují kvalitní průmyslová ložiska. Zajímavým detailem je vždy jediný červeně lakovaný drát na každém z kol. Chválíme také bezproblémovou přístupnost niplů, pro případ dotažení výpletu nebo docentrování, což u vysokých ráfků rozhodně nebývá standardní, a často je nutný speciální nástrčkový klíč.

Kola Vision Trimax 42 CSI nás přesvědčily o svých kvalitách, cenu páru 19 900 korun navíc považujeme za příznivou. Pokud by někdo upřednostnil o něco lehčí provedení s 30 mm vysokým profilem ráfku, může zvolit model Trimax Pro Alu, vážící 1 520 gramů. V obou případech jsou kola dostupná s ořechem Shimano i Campagnolo. O vynikajících jízdních vlastnostech kol Vision navíc svědčí také fakt, že je v roce 2010 používali jezdci Cofidisu a letos tým Kaťuša.

kola_fsa_vision_pr

(kad)

datum: 05.10.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign