deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Kola Remerx Fastdisc

Remerx Fastdisc

Český výrobce ráfků, firma Remerx, nabízí stále větší počet zapletených kol. Na svojí novince Fastdisc, ráfku určeném pro náročné XC a all mountain ježdění, připravila dva typy zapletených kol, lišící se pouze náboji.

Naším testem prošla verze s náboji Novatec, určená pro kotouče se šestiděrovým uchycením k náboji. Ráfek Fastdisc je vyroben z duralové slitiny s označením 340 a má nové provedení dvojitě fixovaného spoje. To by mělo přinést vyšší odolnost a pevnost spoje. Profil ráfku disponuje výškou 22 milimetrů, šířka je 24 milimetrů, takže jde o masivnější provedení pro náročné ježdění. Pro lepší rozložení tlaku drátů je ráfek vybaven jednoduchým kalíškem, což se nám osvědčilo i při docentrování, protože niply se nekousaly, ale dráty bylo možno dotáhnout lehce.

rnaba

Ráfky jsou napleteny dvaatřiceti dráty k nábojům Novatec s osou uloženou na průmyslových ložiscích. Samotné ráfky lze mít i pro šestatřicet drátů. Ořech zadního náboje vydával silnější „cvrkot“ než standardní náboje Shimano. Na to si ale jezdce zvykne, navíc například u nábojů DT Swiss Hügi je hlasitý projev západek typický. Dráty jsou použity nerezové v černém provedení od českého výrobce.

Nasadit na ráfek plášť bylo snadné, větší šířka umožňuje vozit bez problémů i rozměr 2,3 palce. Kola jsme potrápili na celoodpruženém kole v hodně náročném terénu, aby se ukázala jejich odolnost vůči rozcentrování. Celý výplet držel pevně a po padesáti kilometrech bylo nutné jen lehce docentrovat zadní kolo. To ale přisuzujeme spíše tomu, že si výplet sednul pod zatížením. Nebylo znát žádnou výraznější odchylku, pouze lehké rozcentrování v řádu milimetrů. Po docentrování bylo vše bez problémů a kola prokázala vysokou odolnost i při skocích a

rrafekprůjezdech kamenitými pasážemi. Pouze samolepky na bocích doznaly nepatrné trhliny od kamenů, ale naklepnout ráfek se nám nepodařilo. Samozřejmě záleží na jezdeckém stylu, ale kola Fastdisc snesou opravdu hodně, takže na enduro či all mountain je můžeme s klidem doporučit. Hmotnost zadního kola 1135 gramů a předního 912 gramů je pro tento styl ježdění rozumná, pro rychlejší XC a maraton bychom zvolili klidně ráfek s méně masivním profilem. Kdo disponuje brzdami s kotoučem na uchycení přes matici Center Lock, může zvolit stejná kola ovšem s náboji Shimano Deore LX. Cena zapletených kol s náboji Novatec je 3999 korun, což je, vzhledem k jejich odolnosti, rozumná částka.

Chcete vědět více o cyklistické technice? Předplaťte si nejlevnější cyklistický časopisu na našem trhu. Informace o předplatném na titulní stránce v rubrice PŘEDPLATNÉ. Možnost objednání předplatného online a platby bezhotovostním převodem!

(už)

Plus odolnost, cena, chod nábojů

Minus nenalezli jsme

rkola

datum: 23.06.08 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign