schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Knog opět nezklamal

Značka Knog je známá svými designově netradičními produkty. Byla vůbec první, kdo nabídl blikačky, zámky či computery zasazené v silikonovém pouzdře, přičemž tím odstartovala doslova barevnou silikonovou mánii. Mnozí jiní výrobci se právě u Knogu více čí méně inspirovali, ale originál byl a je pouze jeden. To platí i v případě jedné z novinek značky, velmi netradičním cyklistickém zvonku nazvaném Oi, jenž získal prestižní ocenění Eurobike Award 2016 na veletrhu ve Friedrichshafenu.

Designéři značky Knog si evidentně řekli: „Proč nezkusit udělat tento praktický doplněk tak, aby svým kompaktním tvarem dokonale zapadl do prostoru u gripu či omotávky, a aby se současně stal jakýmsi šperkem? Výsledek je přesně takový, jak jsme si u Knogu zvykli – neokoukaný, designově velmi čistý, téměř nic nevážící a především dokonale funkční. Ano, tento tenký prstenec s odolným plastovým základem, maličkým kladívkem a kovovým, pružně uloženým půlkruhem skutečně vyniká velmi pronikavým tónem. Zanedbatelná hmotnost a tvar plně respektující třeba i provedení čistě závodního kokpitu jsou pak dalším z důvodů, že si takovýto zvonek dají na své superdrahé, superluxusní kolo třeba i závodníci či gramoví maniaci. Tedy právě ti uživatelé, pro něž bývá právě zvonek většinou tou úplně nejpostradatelnější věcí.

Knog u svého zvonku dokazuje, že se tento doplněk může stát čistě designovou záležitostí. Paralelní nabídka dvou různých velikostí a zatím čtveřice barevných variant je příjemným bonusem. Hmotnost 25 gramů u verze „large“ (pro průměr řídítek 25,4 až 31,8 mm) či pouhých 18 gramů u varianty „small“ (22,2 mm) je skutečně zcela zanedbatelná. Výhodou je, že konstruktéři mysleli také na silniční řídítka, u nichž jsou po spodní straně vedeny bovdeny řazení a brzdy, čemuž je uzpůsobeno provedení plastové objímky. Cena 459 korun odráží exkluzivitu tohoto stylového zvonku, u nějž však design rozhodně není na úkor praktičnosti. Vyzkoušeli jsme, že poměrně vysoký tón je i při rušné městské cyklistice naprosto nepřeslechnutelný. A jelikož je dost možné, že různí asijští výrobci již vymýšlejí tu svou obdobu zvonku Knog, i v tomto případě znamená, že originál zůstane pouze jeden…

(kad)

datum: 02.04.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign