Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kliky Race Face

Kliky Race Face NEXT SL

Nejnovější verze klik NEXT SL kanadského výrobce Race Face stanovuje nový hmotnostní rekord karbonových klik, neboť celý komplet i s osou a ložisky středového složení má vážit pouhých 695 gramů. To je o 88 gramů méně, než u standardu klik XTR. I přes tak nízkou hmotnost se však firma chlubí tím, že se jedná o nejodolnější kliky pro závodní XC, jaké kdy za 15 let produkce klik a 7 let vývoje karbonu vyrobila.

rf1
Pro sezónu roku 2010 budou kliky Race Face NEXT SL osazeny nově designovanými převodníky NEXT, které jsou vyráběny na CNC strojích přímo v Kanadě z nejpevnější dostupné slitiny duralu Al 7075. Převodníky velikosti 22, 32 a 44 zubů, které krásně padnou k tvaru klik, se vyrábí z 5mm plátu materiálu, což by mělo zaručit jejich maximální odolnost při řazení.

Ručně vyráběné kliky jsou uvnitř duté a postrádají jakoukoliv vnitřní duralovou vložku. Pevnost materiálu se zajistí vysokotlakovým tvarováním, které slisuje vlákna pro jejich co největší kompaktnost. Duralové vložky pro osu a pedály jsou mechanicky zajištěny uvnitř materiálu už při tvarování karbonové kliky, takže by neměly nikdy vrzat, ani se povolit.

rf3

Na CNC strojích obráběná osa klik NEXT SL je vyrobena z titanu třídy 6Al-4V a je trvale upevněna do pravé kliky s převodníky, aby se co nejvíce zvýšil přenos sil. Ložiska osy jsou utěsněna novým trojitým těsněním, které by mělo lépe udržet mazivo uvnitř a nečistoty venku.

Kliky se dodávají v délkách 170 a 175mm s možností použít pro středová pouzdra šíře jak 68 mm, tak i 73mm. Cena klik i s originální vazelínou se vyšplhá k částce 15 990 Kč.

www.ultrasport.cz

(mig)

datum: 28.10.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign