Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kliky pro všechny

Karbonové kliky FSA K-Force Light Compact BB386EVO

Pokud by se někdo těšil, že luxusní duté karbonové kliky FSA K-Force Light Compact BB386EVO budou tak dostupné, že si je pořídí na svoji silničku každý, tak se nejspíš mýlí. Cena kolem patnácti tisíc korun totiž určitě není pro každého, ovšem délka 30mm osy a rozchod klik dovolí nasadit je do většiny rámů určených standardu BB30 a jeho několika modifikacím. Takže jsou pro každého, kdo má velký průměr středového pouzdra.


Kliky jsou vyrobeny monocoque technologií, kdy byly uvnitř ramen vytvořeny vzduchovými rukávy duté prostory, což navýšilo tuhost a snížilo hmotnost. Jak ramena klik, tak unašeče převodníků vypadají opravdu masivně, takže torzní tuhost bude tomuto kousku víc než vlastní, navíc při hmotnosti 610 gramů bez středového složení. To už si musí každý zvolit podle standardu svého rámu, ale vzhledem k dostupným středovým složením téže značky a adaptérům jsou tyto kliky poměrně přizpůsobivé, a zvládnou tedy jak BB30 nebo BBPF30, tak závitové středové složení.

CNC převodníky 34/50 ze slitiny 7075 využívají asymetrické uchycení na pětici duralových Torx šroubů, kdy naproti klice je dvojice šroubů, a naopak u kliky jsou šrouby tři. Asymetrické uchycení by mělo přinést lepší přenos síly, kvůli nerovnoměrnému zatížení převodníku vůči pozici kliky při záběru. Profil velkého převodníků s množstvím odlehčovacích žeber i náběhů pro řetěz vypadá z vnitřní strany opravdu luxusně, což lze ale tvrdit o klikách jako celku. Kompatibilita převodníků s deseti i jedenácti rychlostním pohonem je samozřejmostí a modrý elox 30mm duralové osy je pak jakýmsi bonbónkem, který ale zůstane po montáži oku majitele skrytý. Tyto luxusně zpracované kliky, které patří k tomu nejlepšímu, co FSA nabízí, sice nepatří cenou zrovna k lidovkám, ale na druhou stranu si můžete být jisti, že získáte špičkový komponent používaný i řadou profesionálů.
(už)

datum: 13.07.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign