katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Klasika od 3F

Model Sonic je klasikou domácí značky 3F a svým velmi univerzálním tvarem, lehkou a odolnou konstrukcí či nabídkou variant jej lze označit za bestseller. A to plným právem. Poměrně minimalistický design s klasickým horním nosníkem a dvojicí samostatných zorníků totiž zároveň poskytuje očím dokonalou ochranu. Pro předejití nepříjemnému foukání do očí při rychlé jízdě nemusí být vůbec nezbytné sahat po dnes sice módních, ale současně zdaleka ne vždy slušivých modelech s obřími velkoplošnými zorníky. My jsme si tentokrát do testu z řady Sonic vybrali decentní model s kódovým označením 1225Z, spoléhající na leskle černý rámeček a kouřová skla s technologií Photochromic, nabízející automatickou změnu zatmavení v závislosti na aktuálních světelných podmínkách.

U značky 3F již máme poněkolikáté co do činění s technologií Photochromic a nutno přiznat, že za prvé funguje velmi spolehlivě a za druhé, že míra zatmavení je hodně příjemná. Natolik, že jsme si tato skla navykli během slunečných dnů používat prakticky celoročně, a to i během čistě terénních vyjížděk. Zatímco na ostrém slunečním světle zorníky nabízí zatmavení kategorie 3, tudíž naše oči znatelně šetří před únavou, tak za šera se jejich kouřové zabarvení pohybuje někde na pomezí kategorie 1. V praxi z toho vyplývá, že ani s přicházejícím večerním šerem není nezbytné brýle sundat a riskovat tak, že nám vletí první moucha do oka. Právě v tomto ohledu je fotochromatická úprava používaná značkou 3F perfektní. Z vlastní zkušenosti navíc můžeme potvrdit, že i po pěti letech stále bezvadně funguje.

Samotný model Sonic se rozhodně nechystá na odpočinek. Vlastně je dokonalým příkladem toho, že co funguje, nemělo by se měnit. Jeho největší devizou je zanedbatelná hmotnost, ideální výškové usazení vůči očím a nakonec i vysoce flexibilní konstrukce, zajištěná použitím materiálu Grilamid TR90. Menší pryžové dosedací plošky nánosníku a ze stejného materiálu vyrobené minimalistické inserty nožiček už jen podtrhují ideální usazení na obličeji. Především rozevření nánosníku je velmi univerzální, aniž by vyžadovalo možnost nastavování. Samotná polykarbonátová skla jsou vysoce odolná vůči mechanickému poškození, takže i zde je vše v pořádku.

Cena brýlí 3F Sonic 1225Z s fotochromatickými skly je 1599 korun.

(kad)

 

 

datum: 28.04.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign