schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Kinetic zeštíhlel

Trenažér Kinetic Rock and Roll 2.0

Během zimního tréninku jsou domácí cyklistické trenažery tím nejčastějším pomocníkem a rozdíly mezi provedením s magneticky či hydraulicky brzděným systémem, případně klasickými válci jsou nejčastějšími náměty srovnávacích testů. Když jsme v Cykloservisu 19/2011 uvedli test trenažeru Kinetic, jednalo se o naprosto originální produkt, vybočující z běžně zavedených výrobků. Kinetic Rock and Roll totiž kromě silikonem brzděné odporové jednotky nabízí hlavně možnost bočního výkyvu zadního kola, podobně jako to cyklista zažívá při běžné jízdě. U tohoto trenažeru tedy musí jezdec zapojit nejen svaly na nohou k roztočení setrvačníku, ale také svalstvo potřebné k udržení rovnováhy na kole a navíc při jízdě ze sedla může velice snadno naklápět kolo z jedné strany na druhou, podobně jako v reálu.

První modelová řada nabídla kromě výše zmiňovaných funkcí hlavně bytelnou konstrukci a širokou základnu pro dokonalou stabilitu stroje. Nové provedení Rock and Roll 2.0 ovšem přichází s mnohem užší konstrukcí základny, takže bude i v pohotovostním stavu lépe skladné. Trenažer má odporovou jednotku stavitelnou pro kola velikosti 20-29 palců a díky bytelné konstrukci by měl zvládnout i tandemové kolo. Pro kola 20-24 palců je ale třeba přikoupit redukci. Odpor je díky tekutému silikonu konstantní, a naopak proti olejovým jednotkám s narůstající rychlostí spíše narůstá, než aby klesal, jako je tomu u zahřátého oleje. Odporová síla se převádí magneticky, takže uvnitř nejsou žádná speciální těsnění, která by se časem mohla poškodit. I tak výrobce poskytuje na trenažer doživotní záruku, takže jej v případě poškození opraví, nebo vymění. Přestože je hlavním přínosem možnost bočního náklonu díky silenblokům, přes něž je uchycena celá konstrukce nesoucí zadní kolo, lze výkyv v případě potřeby uzamknout a mít tak klasické pevné provedení.

Odporová jednotka je standardně vybavena 2,8kg ocelovým setrvačníkem, k němuž lze přikoupit další a dostat se až na 8,2 kg a tím přiblížit jízdu opět mnohem více realitě. Při použití standardního setrvačníku totiž zastaví zadní kolo z rychlosti 32 km/h za patnáct sekund, kdežto s nejtěžším setrvačníkem je to z rychlosti 40 km/h za šedesát sekund.

Upnutí osy zadního kola funguje na standardním principu dvou plastových matic se šroubovicí a pojistkou. Samozřejmostí je možnost k trenažeru za 12 490 korun přikoupit i příslušenství v podobě podložky předního kola, lapače potu nebo speciální podložky pod celý trenažer a také cyklocomputeru.

Jestliže tedy chcete trénovat nejen svaly na nohou, ale zapojit i celé tělo, podobně jako jezdci týmů Topeak-Ergon, Luna Pro či Kenda/Felt, je nová verze Rock and Rollu díky lepší skladnosti ideální volbou. Kdo se nechce v sedle naklánět nebo držet balanc, může zvolit i jednodušší provedení standardní velikosti a konstrukce využívající stejnou odporovou jednotku.

(už)

datum: 26.02.14 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign